TJ Družba Suchdol – SK Rakovník  1:0  (1:0)

Z trestného kopu v 1. minutě ještě neudeřilo, ale druhé zaváhání rakovnické obrany již domácí potrestali. Na levé straně pokutového území nechali zcela volného Jirků, a ten šťastnou střelou ke vzdálenější tyči, když míč přeskočil ruku padajícího Šimka, otevřel skóre utkání 1:0.

Poté se zápas odehrával mezi velkými vápny a přesto, že domácí byli aktivnější, vyrovnat měl v 17. minutě po centru Spala hlavou Sklenka, ale sám na malém vápně poslal míč mimo.

Na akci Biška, který se dostal po dlouhém nákopu za obranu, ale v závěru přehodil nejen brankáře Šimka, ale i branku, odpověděl ve 24. minutě střelou těsně mimo z hranice velkého vápna Spal a to bylo ze strany hostů v prvním poločase, co se týče ohrožení branky Míška, vše.

Zato domácí byli směrem dopředu daleko aktivnější a nebezpečnější. V rukavicích Šimka skončily nebezpečné střely z hranice velkého vápna ve 30. a  32. minutě. Poté předvedl nádhernou sólovou akci domácí Kacafírek, který od půlící čáry přešel přes tři rakovnické hráče, udělal kličku i vybíhajícímu Šimkovi, ale radost mu zkazil vracející se Hornof, který vykopl míč směřující do opuštěné branky.

Kacafírek dal vyniknout Šimkovi i ve 45. minutě, kdy zahrával trestný kop. Jeho prudkou střelu Šimek vyrazil a hosté mohli právě tomuto muži děkovat, že odcházeli do kabin jen s jednobrankovým mankem.

Druhý poločas byl ze strany Rakovníka lepší. Hráči přidali na bojovnosti, ale směrem dopředu chybělo někdy více štěstí nebo přesnosti. V době, kdy se hosté nadechovali k náporu, obtočil se Kacafírek kolem Kučery, ten ho v pokutovém území stáhnul a byl z toho pokutový kop.

Šimek však udržel Rakovník ve hře, když byl u své levé tyče včas a Kacafírkovi penaltu zneškodnil – nádherný zákrok. Rakovník ožil a domácí se začali strachovat o výsledek. Sklenka ani J. Červený nedokázali po průnicích do vápna přesnou přihrávkou najít nabíhající spoluhráče a i další snaha o vyrovnání byla spíše platonická.

Hosté se nedokázali prosadit přes domácí obranu do vyložené šance, ale o střelbě ze střední vzdálenosti nemůže být ani řeč. Prosadit se gólově nedokázali již ani domácí, a tak kdo přišel na utkání o chvíli později, již žádné koření fotbalu neviděl.

SK Rakovník: Šimek – Červený Zd., Kučera J., Hornof, Tvrz P. – Hartman, Sklenka, Pucholt, Spal (85. Faigl) – Červený J., Isteník (70. Mates).

Očima trenéra Jiřího Kučery: Nevystřelili jsme pořádně na branku, neprosadili jsme se do zakončení ani jinak a jelikož jsme dostali gól již ve druhé minutě, nemohli jsme při naší impotentní hře směrem dopředu s žádným bodovým ziskem počítat. Domácí vyhráli naprosto zaslouženě a jen díky Šimánovi v bráně nebylo jejich vítězství ještě výraznější.