Spartak Příbram – SK Rakovník  0:1  (0:0)

Úvodní dvacetiminutovka patřila domácím. Hosté z Rakovníka jakoby ještě dospávali a v 7. minutě mohli prohrávat. Na rohový kop si naskočil příbramský Ivaník a hlavou poslal míč těsně mimo.

Chytka předvedl individuální akci v 9. minutě, když prošel po levé straně do pokutového území, ale jeho přízemní střelu Šimek zneškodnil. Pak Matějka vysunul Mráze, který se dostal v šestnáctce do dvojnásobného zakončení, hostující obránci však ani jednu střelu až k Šimkovi projít nenechali.

Touto akcí  skončil úvodní tlak domácích a hosté začali přebírat iniciativu. Ve 21. minutě po rohovém kopu střílel z hranice velkého vápna těsně mimo tyče Pucholt. J. Červený se dostal za obranu po přihrávce Sklenky, ale Solnař konečky prstů stačil jeho zakončení vyrazit na roh.

Mezi tyče se nevešla ani střela J. Červeného z voleje, když míč zasvištěl nad břevnem domácí branky a centr Matese odvážným vyběhnutím před nabíhajícím Isteníkem zneškodnil Solnař. Úspěch pro hosty nepřinesla  ani přihrávka Hartmana do pokutového území na J. Červeného, jehož střelu z otočky srazil obránce do bezpečí. Rychlý protiútok hostů ve 42. minutě po ose Pucholt – Červený – Hartman, zakončil  posledně jmenovaný střelou nad.

Druhý poločas se hrál v režii Rakovníka. Jeho hráči přidali na agresivitě a pohybu a domácí do vážnější šance nepouštěli.
Pokus Sklenky z pětadvaceti metrů srazil domácí hráč rukou a kopal se další přímý kop. K jeho exekuci se postavil J. Červený – tvrdá střela se ve zdi odrazila k Isteníkovi, který si s míčem ve velkém vápně věděl rady a střelou podél Slanaře zajistil hostům vedení. Jak se později ukázalo, i velmi cenné tři body.

V dalším průběhu Rakovník bez větších potížích eliminoval  útočnou snahu domácích a podnikal nebezpečné protiútoky. Bohužel pro ně Mates, Zdeněk a Jarda Červený ani Ždánský nedokázali svoje šance přetavit v pojišťovací branku. Příbram předvedla nebezpečnou akci v 76. minutě, ale Z. Červený stačil míč před nabíhajícím Pražanem odvrátit na roh. Konečné slovo mohl mít J. Červený, ale neměl štěstí.

Hodnocení trenéra Jiřího Kučery:

Zaspali jsme začátek utkání a bylo štěstí, že jsme udrželi čisté konto. S přibývajícím časem jsme přebrali iniciativu a ve druhém poločase jsme hru ovládli, a proto považuji naše vítězství za zasloužené.

SK Rakovník: Šimek – Červený Zd., Kučera J., Hornof, Severin  – Mates (86. Jirásek), Sklenka, Hartman (64. Ždánský), Pucholt – Červený J., Isteník (79. tvrz P.).