SK Rakovník – Slavia Louňovice 3:2 (1:0 1:1 1:1)

Utkání se hrálo na 3 x 30 minut a úvodní půlhodina patřila Rakovníku. Hostující obranu varoval nejdříve Tvrz, který šel sám na brankáře, ale jeho zakončení skončilo mimo tyče. Ve 24. minutě se už domácí radovali z vedení, když jejich kombinační akci zakončil M. Schwendt – 1:0. Ve druhé třetině zvýšil na 2:0 Isteník, který si naběhl na centr Lupáka a hlavou poslal míč do sítě.

V 53. minutě hosté snížili střelou zpoza velkého vápna k tyči – 2:1. Závěrečná část zápasu byla ve znamení snahy Slavie o vyrovnání. Byli to ale domácí, kteří mohli zvýšit svůj náskok, ale střelu M. Schwendta zastavila tyč. V 75. minutě se hosté dočkali, když využili jedno z mála zaváhání dobře fungující rakovnické defenzivy a zblízka protlačili míč do sítě 2:2. O výhře SKR  po rychlé kombinační akci dua Krejčí – Lupák rozhodl Pucholt, který obešel hostujícího brankáře a dal výsledku definitivní podobu.

„Utkání se hrálo ve vysokém tempu a oboustranně důrazně. Nejen s výsledkem, ale i s hrou jsem spokojený. Dobře jsme jako celek zahráli v defenzivní činnosti a byli nebezpeční v rychlých protiútocích," zhodnotil duel rakovnický trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník – I. třetina: Doubrava – Setnička, Červený J., Krejčí – Kučera J., Hamouz J. –  Mates , Schwendt M., Pucholt, Sklenka – Tvrz. II. třetina: Doubrava – Setnička, Červený J., Krejčí – Kučera J., Hamouz J.-  Sklenka, Schwendt M., Pucholt , Lupák – Isteník. III. třetina: Doubrava – Setnička, Červený J., Krejčí – Kučera J. (Mates), Hamouz J. (Kučera J.) – Sklenka, Schwendt M., Pucholt, Lupák – Isteník (Tvrz).

SK Rakovník – Sokol Žlutice 6:0 (3:0)

Utkání se hrálo za stálé převahy domácích. Již ve 2. minutě měl šanci Schwendt, ale z osmi metrů mířil jen do boční sítě. Ve 12. minutě si vše vynahradil a po přiklepnutí Matese z hranice velkého vápna prostřelil hostujícího brankáře 1:0.

18. minuta přinesla pohlednou akci SK, když Tvrz uvolnil na levém okraji Krejčího, který centrem našel na malém vápně Setničku, jemuž však selhalo zpracování míče. Ve 25. minutě prvně zahrozili hosté, ale Červený skluzem zastavil na penaltě jejich pronikajícího útočníka.

Po půlhodině hry Schwendt dlouhým pasem našel nabíhajícího Sklenku, který tvrdou střelou zvýšil na 2:0 a tři minuty před koncem první půle Schwendt po přihrávce Sklenky dal třetí gól SKR. Skóre se pak měnilo v 62. minutě, kdy Schwendt vystihl rozehrávku soupeře a svůj únik zakončil střelou k tyči – 4:0.

I v dalším průběhu se brankové šance rodily výhradně na straně SK. Strážce žlutické svatyně likvidoval tvrdý projektil Sklenky i tutovku Schwendta z malého vápna. V 73. minutě se do vápna uvolnil Isteník a bombou pod břevno zvýšil na 5:0, aby ho o tři minuty později napodobil Červený a upravil brankový účet na 6:0.

Poté domácí polevili a hosté se snažili alespoň o čestný úspěch. Z několika rohových kopů se však prosadit nedokázali a mezi tyče se netrefili ani z trestného kopu.

„Utkání mělo jednoznačný průběh a téměř v tréninkovém tempu jsme soupeře přehráli ve všech směrech," poznamenal trenér domácích Jiří Kučera.

SK Rakovník – I. poločas: Doubrava – Setnička, Červený J., Krejčí – Kučera J., Hamouz J. – Mates , Schwendt M., Kaválek , Sklenka – Tvrz. II. poločas: Doubrava – Setnička, Červený J., Liprt – Kučera J., – Mates , Schwendt M., Kaválek, Sklenka – Isteník, Tvrz (75. Hamouz).
SKR další přípravný zápas sehraje v neděli 17. února, kdy se na Šamotce od 12 hodin střetne se Sokolem Jeneč.