Na umělé trávě na pražském Proseku je totiž v 11 hodin přivítá vedoucí celek České fotbalové ligy FK Bohemians Praha, který ještě loni na jaře hrál I. ligu. Nyní má hodně nakročeno do II. ligy, neboť v 17 utkáních ČFL ztratil jen pět bodů a se ziskem 46 bodů vytvořil podzimní rekord této soutěže.

Na druhé Ovčáry, s nimiž utrpěl jedinou porážku, má náskok 17 bodů! Nebude to příliš velké sousto pro rakovnický tým, který v krajském přeboru přezimuje na předposlední příčce? Nejen na to jsme se zeptali jeho trenéra Radima Suchánka.

„Víme, že to pro nás nebude procházka růžovým sadem, ale když se nám naskytla možnost si s tak kvalitním soupeřem zahrát, neodmítli jsme. Věřím, že naši hráči se budou snažit v tomto duelu být vysokému favoritu důstojným protivníkem“.

Objeví se v rakovnickém dresu už i nové tváře?
Do zimní přípravy je zapojeno celkem dvaadvacet hráčů. Osmnáct z nich v sobotu pojede do Prahy. Bude mezi nimi i Zápotočný, který na podzim hrál třetí ligu za Karlovy Vary a rakovnický dres v tomto střetnutí oblékne poprvé, a také Severin, jenž byl na hostování v SK Kladno. Nastoupí i Bláha, který na podzim hostoval v Novém Strašecí. Na Bohemians budeme zkoušet i další dva hráče, s nimiž jednáme a zatím se do naší přípravy nezapojili. Zatím o nich prozradím jen to, že v minulém roce hráli divizi. Zbývající čtyři naši hráči, kteří proti Bohemians nenastoupí, posílí v neděli starší dorost na lounském turnaji proti Sokolu Vraný, jenž patří k lepším týmům I. A třídy.

S kterými dalšími soupeři v zimě ještě změříte síly?
V sobotu 29. ledna dopoledne to budou v Praze divizní Horní Měcholupy, ve čtvrtek 3. února v 17. 30 hodin přivítáme na umělé trávě v Rynholci divizní Hořovicko, v neděli 6. února dopoledne pojedeme do Příbrami, kde budeme soupeřem zdejší divizní rezervě prvoligového týmu, v neděli 13. února se od 15 hodin na lounském turnaji utkáme s mužstvem pořádajícího klubu, který po podzimu vede přebor Ústeckého kraje. Další přátelské zápasy jsou ještě v jednání.

JAROSLAV MOKREJŠ