SK Rakovník – SK Viktorie Jirny 2:0 (1:0)
Za krásného letního počasí vstoupily oba týmy do utkání aktivně a útoky se přelévaly zjedné strany na druhou. První velkou příležitost jít do vedení měli již ve 3. minutě domácí, kdy po trestném kopu Hertla Fraňkova rybička skončila na tyči Viktorie. Vzápětí nato bylo rušno u rakovnické svatyně, kde její strážce musel likvidovat nejen pumelici Škody, ale i dorážku Janouška. V9. minutě Jirny daly gól, ale asistentův praporek byl nahoře, takže hlavní arbitr zápasu nemohl kvůli ofsajdu branku uznat. O tři minuty později ale zavládla na stadionu veliká radost, neboť Hertlův trestný kop nasměroval Rencsok hlavou přesně kpravé tyči a domácí vedli 1:0. Krátce nato hostům utekl Bláha, ale místo přihrávky na zcela volného Fraňka mířil zrohu velkého vápna do oblak. V19. minutě si však Bláha vysloužil potlesk za pumelici, která jen o centimetry minula vzdálenější vingl. Ve 24. minutě se blýskl gólman Šíma, jenž hlavičku Kejhy ze čtyř kroků vytáhl na roh. Ve 33. minutě měli domácí po úniku dua Isteník – Franěk ohromnou příležitost svůj náskok zvýšit, ale nehlídaný Polášek se střelou dlouho váhal a nakonec tutovku zahodil. Tři minuty před koncem prvního poločasu pořádně natáhl Šímu bývalý hráč SK Rakovník Matoušek střelou z25 metrů.
Po změně stran převzali iniciativu hosté a neustále dotírali na obranu domácích. Ta však byla skálopevná a žádné vážnější střelecké příležitosti jim nenabídla. O to nebezpečnější byly rakovnické útočné výpady. Ve 49. minutě Isteník dlouhým pasem poslal na zteč Rencsoka, který merunu přiťukl nabíhajícímu Bláhovi a jeho volej ze šestnáctky jen těsně přelétl horní tyč Viktorie. V63. minutě domácím ale zatrnulo, když po rohovém kopu Matouška hlavička Janouška přistála na břevně. Tlak hostů nabíral na síle, ale chybělo mu důraznější zakončení. Většinou stříleli jen se slepými patronami a sněkolika nedůraznými projektily, které mířily mezi tři tyče, si Šíma poradil. O to větší obdiv publika sklidil v85. minutě nejlepší hráč zápasu Isteník, který předvedl málokdy vídané sólo – od svého velkého vápna prošel až do pokutového území soupeře. Škoda jen, že mu míč vkoncovce pořádně nesedl na kopačku a neskončil vmagickém obdélníku. I tak si tento brejk říkal o uvedení vrubrice Borec na konec. Isteník pak svůj výkon korunoval v90. minutě, kdy balon jak na zlatém podnosu předložil ve velkém vápně Viktorie volnému Fraňkovi, jehož dloubák dal definitivní podobu výsledku, který po nelichotivých výsledcích rakovnického mužstva vpřípravných střetnutích očekával asi málokdo.
SK Rakovník: Šíma – Pekárna – Vaidiš, Kapoun, Hájek – Rencsok (83. Mžourek), Hertl (79. Majer), Bláha, Isteník – K. Franěk, Polášek (69. John). Trenér Radim Suchánek.
Rozhodčí: Benedikt – Průcha, Řezáč.
Žluté karty: Hájek – Dobr, Ondrejčík, Šimek, Kejha.
Přihlíželo 325 platících diváků.
Jak to viděli:
Radim Suchánek, trenér SK Rakovník: Znaší hry jsem po přípravných zápasech, které jsme prohrávali jeden za druhým, doslova nadšený. Věděli jsme, že nás dnes čeká kvalitní soupeř smnoha zvučnými fotbalisty, kteří jsou už sice za svým ligovým zenitem výkonnosti, ale stále ještě hrát umí. To také potvrdili. O to víc si cením výkonu našeho mužstva. Mohl bych vyzdvihnout některé jednotlivce, ale pochvalu si zaslouží všichni. Táhli za jeden provaz až do konce. Kdybychom měli víc štěstí při zakončení, mohli jsme dát i víc gólů. Mrzí mě, že hosté vidí příčinu porážky vrozhodčích. Myslím, že žádnou chybu, která by ovlivnila výsledek, neudělali. Asi knám přijeli spřesvědčením, že si odvezou tři body a prohru nemůžou unést. Například tvrdí, že druhý náš gól padl zofsajdu, což není pravda a potvrdil to i jejich hráč Janoušek, snimž jsem se při odchodu ze hřiště bavil. Přesto si myslím, že Jirny budou i letos favoritem na postup do ČFL.
Josef Jícha, trenér SK Viktorie Jirny: Nelíbil se mně výkon rozhodčích. V9. minutě nám neuznali gól, prakticky zprotiútoku na pokyn asistenta domácí kopali trestný kop, po jehož rozehrání jsme dostali branku. Pak jsme měli pět gólových šancí, ale neproměnili jsme ani jednu. Ve druhém poločase sudí umně kouskoval hru. Vzávěru utkání jsme dostali druhou branku ztakového ofsajdu, který nám na začátku střetnutí odmávali a gól neuznali. Jinak výkon našeho mužstva rozhodně nebyl ideální, ale byl poznamenaný nejen vedoucí brankou domácích ve 14. minutě, ale i tím, že jsme museli do druhého poločasu dvakrát střídat. Mužstvo pak hrálo trochu vnezvyklém složení. Domácí hráli velmi dobře jen vprvním poločase, kdy ještě měli síly, ve druhé půli se spoléhali jen na brejky. Jsem zklamaný nejen zvýkonu našeho týmu, ale jak už jsem řekl, především zvýkonu rozhodčích.