SK Rakovník se po roce vrací do divize

RAKOVNÍK - Fotbalisté SK Rakovník se po ročním působení vkrajském přeboru vrací do divize. Nedělním vítězstvím nad Semicemi, které ještě měly teoretickou šanci je zdruhé příčky sesadit, si postup prakticky pojistili. Jen vříši zázraků se už totiž pohybuje možnost, že by se na druhé místo vtabulce dostalo Nové Strašecí. Muselo by zbývající čtyři utkání vyhrát, Rakovník znich nezískat ani bod a navíc vzájemný zápas by musel skončit tříbrankovým rozdílem ve prospěch Strašecí.

21.5.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/František Hlas

SK Rakovník – AFK Sokol Semice 3:0 (1:0)

Domácí za krásného počasí nastoupili na zelený pažit vhezkých nových bílých dresech a již v7. minutě korunovali svůj nápor vedoucím gólem zpokutového kopu, který bezpečně proměnil Hlavsa. Velký podíl na něm měl i Kapoun, jenž využil nedorozumění semických obránců na velkém vápně, merunu jim sebral a Houškovi nezbylo nic jiného, než rakovnického hráče faulem poslat kzemi. Ve 20. minutě se na dlouhý výlet od své brány vydal obránce Vaidiš, před pokutovým území soupeře si narazil sKapounem, ale své parádní sólo zakončil slabou střelou, kterou mu gólman kryl. Poté se na hrací plochu vloudila nepřesnost, o což se stejným dílem starali oba aktéři duelu. Ve 25. minutě mohl chybnou rozehrávku Pekárny potrestat Semecký, mířil však mimo Šímovy tyče. Krátce nato si vysloužil potlesk publika Bláha, jehož pumelici z30 metrů brankář hostí ale pod břevno nepustil. Ve 32. minutě se blýskl podruhé, když po rohovém kopu Hlavsy zlikvidoval přesnou hlavičku Kapouna. Čtyři minuty před koncem první půle Kapoun nabídl velkou šanci zapsat se do listiny střelců Cabanovi, tomu však vposledním okamžiku skočil do střely protivník.

I do druhého dějství vstoupili domácí náporem a v50. minutě po jedné znejhezčích akcí utkání vpodání tria Kapoun – Váňa – Rencsok posledně jmenovaný zvýšil jejich vedení na 2:0. O sedm minut později po uklouznutí Váni před šestnáctkou mohl skóre korigovat Bubeník, ale Šíma byl proti. Krátce nato měl gólovou příležitost po rohovém kopu Hlavsyčerstvý Mareš, ale zpenaltové znáčky pálil nad. Naopak přesnou mušku měl v73. minutě, kdy mu ideálně naservíroval merunu Kapoun, který si předtím ve velkém vápně pohrál se semickým Manhartem – 3:0. V85. minutě Rencsok na půlící čáře šikovně obelstil dva zadáky soupeře a nikým neohrožován se vydal na spanilou cestu ksemické svatyni, kterou chtěl zakončit hokejovým blafákem, ale šestnáctiletý gólman Filip, jenž krátce předtím vystřídal zkušenějšího kolegu, mu kličku vystihl a sebral míč zkopačky. Závěrečná snaha hostů výsledek alespoň korigovat u domácích hráčů porozumění nenašla.

SK Rakovník: Šíma – Vaidiš, Pekárna, Váňa, Hájek – Caban (58. Mareš), Bláha (85. Krejčí), Hlavsa, John – Rencsok (88. Mžourek), Kapoun. Trenér Radim Suchánek.
Rozhodčí: Kovář – Mrázek, Velebil. Žluté karty: Váňa – Houška, Samec. Přihlíželo 200 diváků.
Jak to viděl
Radim Suchánek, trenér SK Rakovník: Zvítězství mám velkou radost. Za prvé jsme hráli skvalitním soupeřem a za druhé jsme před utkáním měli problémy se složením týmu, protože vtrestu byl za čtyři žluté karty K. Franěk a na marodce zůstalo několik zraněných hráčů. Kluci však hráli velice odpovědně a pro výhru udělali maximum. Musím jim současně blahopřát i kpostupu do divize.
21.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

Hamousův statek zavoněl chlebem i cukrovím už podvanácté.
27

OBRAZEM: Hamousův statek zavoněl chlebem i cukrovím už podvanácté

Diváci, kterých do centra přišel početný dav, se těšili nejen z vystoupení Čtyřlístku, ale i spřátelených souborů Lístečku a Borůvek.
47

OBRAZEM: V Novém Strašecí zavládly Vánoce se Čtyřlístkem

OBRAZEM: Křivoklát ožil Královským adventem, letos už naposledy

Křivoklát - Stovky příchozích lemovaly silnici vedoucí ke hradu Křivoklát už od sobotního dopoledne, aby si nenechaly ujít vyvrcholení Královského adventu.

Odplata vyšla. Béčko rakovnického HC v přestřelce zdolalo Žilinu

Rakovník /FOTOGALERIE/ - V 10. kole krajské soutěže mužů se utkala rezerva HC Rakovník s Žilinou, která ji jako nováčka přivítala v soutěži osmibrankovým přídělem.

Koutenský: Podzim je pro mě velkým zklamáním

Rakovník /ROZHOVOR/ – Zatím nejhorší vystoupení ve své divizní historii mají za sebou fotbalisté rakovnického Tatranu. Tým od Šamotky je po podzimní části čtvrté nejvyšší soutěže hodně namočený, s pouhými deseti body se nachází na čtrnácté příčce a na jaře tedy bude mít velkou honičku, aby soutěž udržel i do dalšího ročníku.

Aquatop cup již v neděli. Obhájí loňský triumf Tuchlovice?

Rakovník - V neděli se v rakovnické sportovní hale koná další ročník florbalového turnaje Aquatop cup. Předvánoční klání začnou v 8 hodin a o prvenství se utká celkem dvanáct týmů. Vloni se z výhry radovaly Tuchlovice. Podaří se jim obhajoba?