Olympie Rakovník – FK Hředle 0:1 (0:0)

První poločas nabídl vyrovnanou partii, největší šance domácích měl na kopačce Havel, ale první jeho střelu ze standardní situace vyrazil gólman hostí a druhý pokus mířil těsně vedle. V závěru první půle si šanci ke skórování připravili hosté, ale Olympii zachránil brankář Šíma.

V 50. minutě musel ze hřiště odejít zraněný Kolář, což se pro domácí ukázalo jako citelné oslabení. Olympii chyběla mezihra a kromě bránění, ve kterém i tak byla řada nepřesností, nevymyslela dopředu téměř nic. Hředle toho dokázaly využít a svojí bojovností dokázaly zápas dostat na svoji stranu. Rakovničtí přesto vymysleli v 65. minutě krásnou kombinační akci, která se však už neopakovala, a to když si narazil Ogurek s Eckem a následně zakončil T. Koch povedenou ranou mimo tyč. Vzápětí kopaly Hředle přímý kop a nedůraz ve vápně se stal domácím osudným. V. Šmíd uklidil odražený míč bombou do sítě – 0:1. Pět minut před koncem se do velké šance dostal Bechner, který si perfektně mezi dvěma obránci pokryl míč, ale jeho projektil jen těsně minul šibenici. Když Hředle v 90. minutě střídaly, už se zdálo, že bude konec zápasu. Jenže v téže minutě stihl Havel zfaulovat Vitnera téměř u rohového praporku a za surovou hru byl po právu vyloučen.

„Utkání se mi nehodnotí vůbec lehce. Nám se ještě v pohárovém zápase s Kněževsí zranili dva klíčoví hráči, takže jsme nastoupili s kluky, kteří byli zrovna k dispozici. Od začátku musel nastoupit i Vašek Eck, který by jinak nastoupil až v druhé půli, neboť už je to na něj příliš rychlé a Hředle mají navíc ve svém středu několik mladých hbitých fotbalistů. V brance vystřídal Kocha Šíma, který chytal dobře a první poločas přinesl celkem vyrovnaný fotbal. Bohužel se nám zranil Robert Kolář, takže jsem musel udělat alternativy v sestavě a posunout T. Kocha dozadu, čímž byla oslabena záloha. My teď hrajeme prakticky bez útoku, protože Kuba Číhař je totálně z formy. Číhařovi pomáhal Vašek Eck, které si svoje odehrál, ale bez kvalitního útoku se vyhrát nedá. Utkání nakonec rozhodl jeden gól, který byl vyústěním mírné převahy hostů. My bohužel nemáme takovou kvalitu, jako na podzim a Hředle byly asi o ten jeden gól lepší. Z našeho výkonu mám rozporuplné pocity, neboť pokud takhle budeme hrát dál, budeme rádi za střed tabulky," neskrýval zklamání trenér Olympie Rakovník Antonín Sýkora.

„V první půli bylo utkání ještě vyrovnané a v druhém poločase po odchodu Roberta Koláře, který je tvořivý hráč, jsme si vytvořili územní převahu, nějaké šance a za druhou půli jsme si vítězství zasloužili," byl spokojen trenér hostí Josef Petráš.

Olympie Rakovník: Šíma – Klátil, Havel, Kolář (50. Čihař), Křováček – T. Koch, Kokšál, Ogurek, Rous – Dyršmíd (46. Topinka ), Eck.

FK Hředle: Malinovský – Somol, Hamouz, Houdek, Hrbek – Vodrážka, Vitner, J. Sláma, V. Šmíd (87. D. Šmíd) – Bechner, Bethel (90. Pichnarčík).