SK Rakovník B – FK Hředle 1:0 (1:0)

Od samého počátku utkání byli v kombinaci jistější domácí, kteří si také vytvořili řadu brankových příležitostí. Ty měl na svých kopačkách jediný muž – Marek Tvrz. Ve 20. minutě se volného míče zmocnil na polovině hřiště a svým průnikem se dostal až do vápna hostů. Jeho střelu na zadní tyč ovšem zlikvidoval bravurně Malinovský. Ve 32. minutě zahrával Hertl volný kop z poloviny hřiště. Jeho dlouhý centr vrátil před branku Rohla, kde se nejlépe zorientoval Gašpárek a z bezprostřední blízkosti prostřelil hlavou Malinovského – 1:0. Po této brance zkusil pěknou technickou střelou pozornost Hrbka Došek střelou z 20 metrů. Domácí brankář byl ovšem pozorný a střelu vyrazil na rohový kop. Do konce první půle mohli domácí přidat dvě branky, ale M. Tvrze dvakrát vychytal Malinovský.

Ve druhé půli chtěli hosté vyrovnat, avšak nevytvořili si vážnější příležitost a střely za vápnem si pohlídal pozorný Hrbek. Na straně domácích si čtyři šance vypracoval M. Tvrz, ale ani v jednom případě nedokázal Malinovského překonat. Víc se v utkání nestalo, a tak se domácí rezerva posunula v tabulce před svého sobotního soupeře.

„Vzhledem k problémům se složením sestavy musím před všemi smeknout, jak jsme utkání odehráli. Věděli jsme, že se nesmí nikdo zranit, protože se prostřídali pouze dorostenci navzájem, kteří hráli zápas ráno. Vyhráli jsme naprosto zaslouženě. Kdybych proměnil polovinu svých velkých šancí, tak bychom vyhráli 4:0 a nikdo by nemohl říci ani slovo. Bohužel bych nedal gól Vikymu Malinovskému snad ani za další dva zápasy," zhodnotil utkání fotbalista SK Rakovník B Marek Tvrz a dodal: „Jsem rád, že jsme se před velmi pěknou návštěvou prezentovali kvalitním výkonem proti silnému soupeři. Věřím, že na dobrý výkon navážeme za týden v těžkém utkání v Jesenici."

Vedoucí Hředel Jan Sklenář potvrdil slova Marka Tvrze, že domácí mohli vyhrát vyšším rozdílem. „První poločas jsme promrhali, nastoupili jsme do něj vlažně, domácí byli ve všem lepší a spoustu šancí zahodili. Jedinou naši příležitost v první půli neproměnil Došek. Ve druhé půli jsme se trochu zvedli, ale při snaze o vyrovnání jsme opět pouštěli domácí do šancí, kdy nás mnohokrát podržel Malinovský, který jenom Marku Tvrzovi chytil asi pět branek. Kvalita soupeře byla někde jinde, než naše."

SK Rakovník B: Hrbek – Z. Červený, Kučera, Žihla (46. Krupička), Rohla – Nováček (46. Galia), Hertl, Kýzl, Cibulka – Gašpárek, M. Tvrz.

Hředle: Malinovský – Somol, Houdek, Došek (46. Pichnarčík), Reis – Hrbek (46. Šmíd), Bureš, Bláha, Vodrážka – Bechner, Vitner.