Ohnivec Městečko – Olympie Rakovník 4:0 (2:0)

Ač se konečný výsledek může zdát překvapivě jednoznačný, podle sestav obou mužstev to až tak velké překvapení není. „Máme spoustu zraněných hráčů, nastoupili jsme bez čtyř opor, ke kterým se ještě připojil během zápasu Martin Havel a absence pěti lidí ze základní sestavy byla opravdu hodně znát. Když se k tomu přidá ještě těžký terén, který v Městečku je a jenž našim klukům vůbec nevyhovuje, výsledkem je propadák," popsal příčiny porážky Olympie její trenér Antonín Sýkora, podle nějž mohla být prohra i vyšší. „Mohli jsme dostat i více branek, ale Béďa Koch nás několikrát podržel a chytil tři, nebo čtyři góly. Domácí byli jednoznačně lepší a zaslouženě vyhráli," uznal Sýkora.

To trenér domácích Stanislav Jansa měl zcela logicky mnoho důvodů ke spokojenosti. „Z naší strany to byl velmi povedený zápas, který měl svoji úroveň a bylo znát, že se střetly týmy, které mají ve svých řadách spoustu kvalitních fotbalistů. Vedoucí branka nám pomohla a od ní se odvíjel celý zápas."

Úvodní gól měl na svědomí v 9. minutě Urban a gól do šatny vstřelil Olympii v závěru první půle Hajný – 2:0. Když na začátku druhého dějství přidal Hajný svoji druhou a celkově třetí branku v utkání, nebylo o vítězi pochyb. „Třetí náš gól byl rozhodující, Olympie poté odpadla, ztratila koncentraci a naše vítězství mohlo být nakonec i vyšší, neboť jsme chodili do otevřené obrany několikrát sami na bránu, ale hostující gólman Koch se několikrát předvedl a ještě toho spoustu pochytal," pochválil zkušeného gólmana Olympie Stanislav Jansa a na závěr dodal. „Ač je to divné, tak je to nás první zápas, ve kterém jsme neinkasovali ani jeden gól. To mě samotného docela překvapilo a velký podíl na tom má celá obrana včetně stopera Chládka a defenzivního záložníka Hadravy."

Ohnivec Městečko: Procházka – Heger, J. Šnídl (79. Kučera), Chládek, Loder (67. Jun) – Hadrava, Urban, Prokop, Baba-Musah (85. Ryba) – Hajný, P. Šnídl.

Olympie Rakovník: B. Koch – Klátil, Němec, Havel, Eck – Rous, Karnafel (46. Kolář), Kokšál, Špimr – Číhař, T. Koch.