Hořejší se (spolu s dalšímu zástupci klubů ČFL a divize) v pondělí na Strahově zúčastnil schůzek s oběma muži, kteří by rádi stanuli místo Martina Malíka v čele největší sportovní organizace v zemi. Oba ho svým vystoupením zaujali. „Karel Poborský má vše dokonale připraveno, asi má i zdatný tým lidí kolem sebe. A je vidět, že do fotbalu vidí hodně, zatímco Petr Fousek má vše postaveno na dokonalé ekonomice. Fotbalové to u něj možná trochu skřípe, ale zase má po svém boku Vláďu Šmicera, který mu v tomhle pomůže. Jako nového předsedu FAČR vidím jednoznačně Petra Fouska,“ řekl Zdeněk Hořejší.

Ten by byl rád, aby se do budoucna změnilo hlavně fungování rozhodčích, což byl podle drtivé většiny lidí ve fotbale zásadní problém posledních let - byť si za něj mohly kluky i samy. Pro nové vedení fotbalu, ať bude v čele Fousek nebo Poborský, bude tohle zásadní úkolem.

Hořejšího však pochopitelně zajímá také ekonomika, tu řeší všechny fotbalové kluby. Sám se chce zastat těch nejmenších, kde třeba nemají mládež a jejich vesnice jsou tak malé, že sotva drží mužský tým. „Takové kluby nemají na jakoukoliv dotaci žádný nárok, přitom i ony jsou fotbalem. Kluci v Třebichovicích nebo na Pleteném Újezdu si všechno musí platit sami, přitom jejich láska k fotbalu je kolikrát větší než u nějakého dorostence, který s fotbalem s osmnácti praští, protože na něj chodil jen kvůli přání rodičů,“ dal zajímavý příklad Zdeněk Hořejší.

Podle něj Petr Fousek slíbil, že se přijede podívat i do Slaného, kde se po fotbalové stránce v posledních letech změnilo hodně k lepšímu. „Petr si Slaný pamatuje hlavně kvůli boomu, jaký tady měl před časem futsal,“ připomněl Hořejší, který si popovídal s Vladimírem Šmicerem. „Akorát když jsme odjížděli, tak sedal do trochu jinačího auta než já. Přitom on je předsedou Dolních Chabrů a já SK Slaný,“ smál se Zdeněk Hořejší.