Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Slaný zachráněno. Kvarteto pokračuje v ruletě až do konce

Střední Čechy – To budou nervy! Fotbalový krajský přebor pozná oba sestupující celky až v závěrečném kole. Předposlední dějství zúžilo okruh adeptů na čtyři a také opět zamíchalo jejich vyhlídkami na záchranu.

12.6.2017

Z fotbalového utkání krajského přeboru Vykáň - Jíloviště (6:3)Foto: Deník/Vladimír Malinovský

Lhota, Jíloviště, Mnichovo Hradiště a Beroun – kvartet, z nějž dva nejméně úspěšní za týden uzavřou svou kapitolu v nejvyšší krajské soutěži. Na poslední chvíli a poměrně trnitou cestou z nerváku utekl nováček ze Slaného.

Tým trenéra Nového uhrál v Poříčí zlatou výhru, přestože prohrával po necelých deseti minutách už 0:2.

Program ohrožených v posledním kole: Mn. Hradiště – Rejšice, Beroun – Nové Strašecí, Jíloviště – SK Rakovník, Lhota – Hvozdnice

Při odchodu na přestávku se po dvou gólových hlavičkách začínalo od nuly a nedlouho po poločase hosté tečovanou střelou rozhodli o záchraně.

Dařilo se také druhému ohroženému z Kladenska. Lhota i v Rejšicích pokračovala podle zaběhnutého scénáře předešlých kol. Tedy sama neinkasovala a brankáře soupeře pokořila alespoň jednou. Odměnou podzimního outsidera je vyplutí nad hladinu. Kaňkou naopak fyzické napadení hostujícího trenéra Kudely hlavním pořadatelem při odchodu na poločasovou přestávku, což bude mít ještě dohru u disciplinární komise.

Výrazně si v boji o záchranu polepšil také Beroun, který má po výhře v Poříčanech svůj cíl rovněž ve vlastní moci. Navíc se dvěma ze tří týmů pod sebou se pyšní lepší vzájemnou bilancí.

Další dva celky už musejí spoléhat na ztráty konkurence. Tvrdý oříšek v podobě utkání ve Vykáni nerozlousklo Jíloviště. Domácí v zápase mohli stvrdit svůj šestý postup z posledních sedmi let, tentokrát do divize. A Jarolímové a spol. už oslavy rozhodně nehodlali odkládat. Hosté třemi vstřelenými góly vždy jen mírnili svou ztrátu.

Na kritických dvaatřiceti bodech zůstává také Mnichovo Hradiště, kterému se potvrdilo, že tým nečeká v Novém Strašecí vůbec snadný zápas. Ten závěrečný, po němž má na lavičce skončit trenér Broschinský, tak může přinést dvojnásobný smutek. Jak to nakonec dopadne?

Autor: Luboš Kurzweil

12.6.2017 VSTUP DO DISKUSE

Volby v devátém okrsku v DDM v Čermákových sadech.
85

Letošní parlamentní volby táhnou. Seniory i mladé

Texty bývají nudné. Známý karikaturista z Rakovníka Milan Kounovský ty svoje volební lístky vylepšil svými kresbami. "V televizi ráno říkali,  že se může nejen kroužkovat, ale i malovat. Tak jsem si pro lepší rozhodování nejdříve maloval ...," napsal na s
AKTUALIZUJEME
85

OBRAZEM: Parlamentní volby v Rakovníku

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Rozhádaná středočeská koalice se dohodla, že bude jednat dál

Střední Čechy – Jednání za zavřenými dveřmi bylo delší, než se původně očekávalo – a jeho výsledkem se nestalo rázné bouchnutí do stolu, čemuž mohla nasvědčovat silná slova zaznívající na sklonku minulého týdne i ještě tento čtvrtek. Tak se vyvinula páteční schůzka představitelů krizí zachvácené koalice vládnoucí Středočeskému kraji – zástupců ANO, STAN, ODS a Nezávislých Středočechů. Účastníci se shodli, že se u jednacího stolu setkají opět za týden – příští pátek.

I. B třída: Dočká se Lužná prvních bodů

Rakovnicko - Fotbalisty Sparty Lužná čeká v dalším kole I. B třídy Braškov, dočká se nováček prvních bodů v soutěži?

V sobotu si pochutnáte na grilovaných rybách

Lišany /FOTOGALERIE/ - Rybáři z místní rybářské organizace v Rakovníku vylovily z rybníka v Lišanech zhruba dvanáct metráků ryb. Největší výlov pořádají ale až tuto sobotu, a to na Žákovském rybníku u Šamotky. Těšit se můžete nejen na zajímavou podívanou, ale chybět nebude ani grilování a ochutnávka ryb.