Domácí se prezentovali hrou „maximální důraz – jednoduchá hra“. První šance přišla po 20. minutách, když Pucholtův pokus o lob domácí gólman přečetl. Vše podstatné se událo posledních 5 minut před koncem poločasu. Obě branky padly po nedůrazu ve vápně Rakovníka.

Velmi brzy po přestávce Kudrna lovil míč ze sítě potřetí, když opět Rakovník nedostoupil soupeře v pokutovém území a po kombinaci Vaněk zakončil přesně. Poslední čtvrtý zářez pro hosty zařídil Dvořák, který pomocí teče na zadní tyč definitivně rozhodl o zisku bodů pro Soběslav. V posledních 20 minut hosté měli navrch, ale nic zásadního jejich tlak nepřinesl.

Trenér Libor Šíma popisuje zápas spíš jako výlet, na který se fotbalisté vydali. „Zbytečně jsme promrhali první poločas, nevyužili šanci a naopak v závěru poločasu dvakrát inkasovali. Všechny branky padly po nedůrazu ve vápně,“ popisuje hlavní příčinu obdržených gólů Šíma.

Kudrna – Hamouz (61. Nováček), Stuchl, Besta (78. Severin), Krupička J. – Tvrz P. (78 Jirásek), Duchoň, Sklenka, Pucholt – Gašpárek, Červený (78. Titlbach)