SK Rakovník – Sparta Kutná Hora 1:0 (0:0)

Úvodní pětiminutovka byla vlažnější, ale pak už se na hřišti začalo hrát podle útočných not. V šesté minutě vyslal Ruprecht do šance Válka, jenže ten volil místo obstřelení brankáře kličku a následnou střelu do prázdné branky srazil na roh vracející se obránce. Hosté těžili z rychlých protiútoků, které především vedli Menšík a Suk. Díky těmto výpadům se rychle dostávali před branku domácích, ale obrana vždy zachránila i za pomocí odkopů na rohový kop. Standardky soupeře byly hodně nebezpečné. Kučaba v brance se měl co ohánět. Po jedné takové se míč dostal až k zadní tyči rakovnické branky, kde byl Kučerův odkop zablokován a nakonec domácí zachránila nadvakrát trefená tyč. Hrálo se ve vysokém tempu a další šance byly k vidění i na druhé straně. V rozmezí čtyř minut měli domácí tři šance, které volali po gólu. Po autu Krejčího se objevil na desítce zcela volný Koch, ale přestřelil, Válek po kombinaci se Sixtou v další obrovské šanci nevyzrál na Miča a po výměně míče mezi Kochem a Špičkou trefil domácí záložník těsně vedle. V závěru prvního dějství se také hosté dostali do šancí. Klečák střílel vedle a pěknou akci hostí zastavil praporek pomezního. Rakovník se připomněl po rohu a hlavičce Hamouze, která těsně minula branku Kutné Hory.

V druhé části utkání byli více aktivní rakovničtí. Tahounem útoků byl kapitán Koch a také výborný Sixta, který dělal obraně hostí nemalé problémy. Samotný útočník mohl vstřelit první branku ve 45. minutě, ale Mičo prokázal svoje kvality. O čtyři minuty později po akci Ruprechta a Černého se dostal ke střele zdálky Krejčí, ale trefil pouze boční síť. Domácí neúnavně dřeli, chtěli hostům připravit první porážku v sezoně a soupeř zase naopak nechtěl z Rakovníka odjíždět s prázdnou. To potvrdila 71. minuta, kdy došlo k úsměvné situaci. Rozhodčí Reiprich zapískal konec utkání a oba trenéři se stopkami v ruce okamžitě reagovali směrem k arbitrovi. Ten po sečtení času na hodinkách správně pokračoval v zápase. V posledních minutách dramatické koncovky se hrálo především před brankou hostí. V závěru utkání po faulu na Sixtu, který musel být odnesen ze hřiště na nosítkách (podezření na zlomeninu prstu), se k přímému kopu postavil Koch. Jeho centrovaný míč od kryté tribuny sice nedoletěl až k brankáři, ale po souboji Krejčího s obranou hostí vydoloval Krejčí míč znova pro kapitána mužstva, který v náběhu propálil všechno, co mu stálo v cestě a k obrovské radosti všech skončil míč na zadní tyči v síti. V nastavení domácí takticky ubránili snahu Kutné Hory vyrovnat a díky výhře přeskočili svého soupeře v tabulce a dostali se tak na první místo.

„Mužstvo Kutné Hory má vysokou kvalitu a my jsme sílu soupeře respektovali. Svojí pracovitostí a útočným laděním jsme šli za svým cílem. V závěru se k nám přiklonilo i štěstí. Před výkonem všech kluků i když nenosím „zatím“ žádnou pokrývku hlavy smekám,“ hodnotil utkání trenér Bedřich Koch.

SK Rakovník: Kučaba – - Ruprecht, Makarský (44. Černý), Hamouz, Volráb - Krejčí, Koch, Kučera, Špička – Válek (60. Telvák), Sixta (79. O. Folkman) Trenér: Koch; asistent: Trešl.