V desátém divizním kole zajížděli fotbalisté SK Rakovník na hřiště dalšího nováčka soutěže, a to do Horních Měcholup, které měly před zápasem o bod méně než hosté.

SK Horní Měcholupy – SK Rakovník 2:0 (2:0)


Na ploše menších rozměrů vstoupil do zápasu aktivněji domácí mladý tým, který převážně tvoří nedávní ligoví dorostenci renomovaných pražských klubů.

Během pěti minut si vytvořil dvě slibné příležitosti k otevření skóre, ale nevyužil je. Poté Rakovničtí hru nejen vyrovnali, ale získali i mírnou územní převahu. A mnoho nechybělo k tomu, aby se Isteníkem ujali vedení. Ve 12. minutě však domácí po brejkové akci, která silně zaváněla ofsajdem, dali branku, jejímž autorem byl Birma.

Hosté i poté měli více ze hry, ale jejich iniciativa téměř vždy končila na hranici měcholupského pokutového území. Čtyři minuty před koncem prvního poločasu dali domácí druhý gól z penalty, které však předcházela další velice sporná situace. Při útoku Měcholup totiž nejdříve byl už míč mimo hrací plochu, ale asistent sudího si toho nevšiml, takže hra pokračovala.

Poté Hájek soupeři ukopl merunu do zámezí. Měcholupský hráč se pak s míčem rozeběhl asi deset metrů směrem k Šímově svatyni a dlouhým autovým vhazováním našel ve velkém vápně spoluhráče, kterého Majer fauloval a hlavní arbitr ukázal na značku pokutového kopu. Exekutor Musil se nemýlil a bylo to 2:0.

Po změně stran se domácí již soustředili na hlídání výsledku. Hosté měli optickou převahu, ale soupeř je do žádných šancí nepustil. Naopak hrozil z brejků, z nichž dvakrát mohl svůj náskok ještě zvýšit. Jednou mu v tom zabránil Šíma, podruhé šel balón jen těsně vedle tyče.


SK Rakovník: Šíma – Pekárna – Vaidiš, Majer, Hájek – Rencsok, Mžourek, Hertl (70. Mareš), Bláha – Franěk, Isteník Trenér: Radim Suchánek. Rozhodčí: Haleš – Průcha, Ochotnický. Žluté karty: Kolísek – Hertl, Franěk. Zápas sledovalo 200 diváků.