Na turnaj přijely všechny čtyři týmy a dle rozpisu sehrály utkání každý s každým 2x25 minut. Tzn., že hrál každý 3 utkání = 150 minut. Rakovník měl bezpochyby nejmladší fotbalistky, ale o tom turnaj není. Jde o to, aby děvčata hrála a zdokonalovala se. Věková hranice je vymezena od 13 do 18 let.

Věkově i výškově nad všemi převyšovaly hráčky Jablonce nad Nisou, z nich některé hrají i pravidelně II. ligu žen v Malé Skále. Nezaostávala ale ani Dukla Praha, nebo narostlé slečny ze Zlíchova. K překvapení všech udělal i domácí Rakovník velmi slušné výsledky a nastavil si dobrý základ pro další turnaje. Každý tým totiž musí jeden turnaj uspořádat.

V prvním zápase nastoupili Rakovničanky proti Zlíchovu. Když obdržely branku po rohovém kopu, trochu se probraly a začaly hrát svoji hru. Fedorková srovnala a pak ji spoluhráčky umožnily vstřelit i vítězný gól – 2:1 FKR tento stav udržel a zaslouženě se radoval z první výhry proti stejnému pohlaví.

Po větším odpočinku se na Rakovník chystal Jablonec, který předtím zvítězil 3:0 nad Duklou. Domácí šli do zápasu pouze s defenzivní činností a pokud by se naskytla možnost úniku do brejku Fedorkové, neváhal by Rakovník této situace využít. Bohužel po chybě v obraně a nedorozumění Nováčkové a Polívkové se dostal Jablonec do vedení a před poločasem ještě jednou prostřelil Horáčkovou – 0:2.

Ve druhém poločase ale holky zabraly a potrestaly vlažnost svých protihráček. Byla to znovu Fedorková, kdo se ukázal v dobrém světle a pak také gól Černé hlavou po rohovém kopu patřil možná k nejhezčím v celém turnaji. V závěru utkání ale zbytečně faulovala v pokutovém území Hájková a hosté penaltu proměnili, tím si zajistili vítězství 3:2.

Zápas proti Dukle se nemohl odehrát v tom samém tempu, jako předchozí dvě utkání. Dvě rakovnické opory do zápasu díky zranění nemohly nastoupit a díra v defenzívě byla citelná. Znát byla i ztráta sil a menší fyzický fond domácích děvčat, která Dukle podlehla 1:3 (za FKR vsítila gól z PK Štillerová).

„Turnaj se povedl, holky podaly v zápasech opravdu kvalitní výkony, zejména si cením toho, že dokázaly zápasy otočit. Bojovaly i proti týmům, které byly o hodně dál než my a vydřely krásné výsledky. Nemohu ale holky pochválit, protože vzápětí nepřijde polovina na trénink, o kterém věděly, že bude náročný z hlediska nabírání fyzické kondice, která jim stále chybí. Většina se lepší trénink od tréninku, ale bez něj se z žádné fotbalistka nestane. Ještě bych ráda poděkovala našemu vedení FKR za dobře zajištěné uspořádání celého tunaje,“ prozradila trenérka Bianka Joglová.

FK Rakovník: Horáčková (Nováková) – Hájková, Černá, Polívková – Skramuská, Štillerová, Vojtěchová – Fedorková. Střídaly hokejově: Nováčková, Holíková, Kopecká, Paulová, Palistrant.