FK Rakovník – AC Sparta Praha 0:13 (0:7)

Kdo očekával, že by rakovnická děvčata mohla být alespoň chvilku důstojným soupeřem týmu AC Sparta Praha, byl brzy vyveden z omylu. První gól totiž padl hned ve 2. minutě. Počet vstřelených branek na straně Sparty dál rychle narůstal po rychlých kombinačních akcích, takže za první čtvrthodinku to bylo již 0:4. Do poločasu přidaly Sparťanky ještě další tři branky, tu poslední minutu před koncem poločasu z pokutového kopu – 0:7.

Druhý poločas byl obrazem prvního, tentokrát však do 60. minuty padly tři branky a opět po akcích, kdy rakovnická obrana nestíhala pokrýt nabíhající hráčky hostí. Zbytek zápasu už byl souboj Sparty s rakovnickou brankářkou Havlíkovou, která zabránila ještě většímu gólovému přídělu. I tak prošly za její záda další tři střely, poslední těsně před závěrečným hvizdem – 0:13. Zopakován byl tak, na gól přesně, výsledek utkání před pěti lety.

Podle kouče Rakovničanek Milana Klose hrály jeho svěřenkyně až s přílišnou úctou k soupeři. „Jednoznačná záležitost ze strany hostujících hráček AC Sparta Praha. Vůbec k ničemu nás nepustily, hrály si to, co potřebovaly, a myslím, že si dobře zatrénovaly. Většina našich holek nastoupila až s příliš velkým respektem, což bylo na naší hře vidět."

FK Rakovník: Havlíková – Brücknerová, Kubešová, Lodeová, Ajksnerová – Černá, K. Rubešová, Novotná, Fedorková (71. A. Rubešová), Fandrhoncová – Bezchlebová (46. Kobesová). Trenér: Klos.

Autoři: Josef Rod, Zdeněk Andr.