V konečném důsledku ale budou spokojeni i hráči všech soutěží. Sotva se totiž najde stadion, kde by sezonu zahajovali na spálené trávě či úhoru.

„Letos by vyrostla tráva i na bývalé škváře Slovanu Kladno,“ se smíchem prohlásil Miroslav Supáček, trenér mládeže na SK Kladno.
Leckdo by mohl namítnout, že v době závlahových systémů není přírody až tak potřeba, podle správců ale nad pomoc svatého Petra není. Nebesa totiž neomylně skropí hřiště po celé ploše bez přenášení kačen. To také znamená, že správci měli usnadněnou práci.

V neposlední řadě vydatné deště ušetřily některým klubům peníze. Když totiž vyschly studny, z nichž drtivá většina oddílů čerpá vodu, musely v zájmu alespoň minimálně kvalitního povrchu odebírat základní množství vody z veřejné sítě.

Většina klubů ale používá jako rezervoáry nejrůznější cisterny. Nejvíc si libují oddíly, v jejichž blízkosti jsou vodní toky. Třeba do Městečka si pořídili novou pomocnici na sekání, takže krásný zdejší plac, po kterém sice mohli pobíhat krajští fotbalisté, už bude sloužit (alespon pro tuto sezonu) jen okresním týmům.

Jeden z nejhezčích plácků je v Pustovětech, i tam těží z blízkosti potoka. Stejně jako v areálu SK Rakovník. STK OFS Rakovník stanovila pro tento soutěžní ročník povinnost každého klubu zajistit vodu pro oba týmy a rozhodčí. Každý oddíl měl dost času na to, aby na tom trochu zapracoval.

JIŘÍ NAGY, BIANKA JOGLOVÁ