Sparta Lužná – SK Senomaty 1:1 (0:0)


I když byly Senomaty fotbalovějším týmem, paradoxně domácí měli v prvním poločase více brankových příležitostí. Tu největší spálil Hajný, který se dostal až na dva metry od Červeného, ale ten pádem pod nohy vyrazil na roh. Ve 33. vysunul křížným pasem domácí Seibert agilního Hajného, ale ani tato akce ovoce nepřinesla. Senomaty zahrozily až ve 35. minutě, kdy Klouček vylekal Ráce tečovanou střelou, ale menší lob jeho svatyni přeletěl.

Druhá půle a konečně radost domácích. Hájek nakopl dlouhý míč přes půlku hřiště na malé vápno. Na tento přetažený míč si naběhl Josef Seibert a Červenému, který překvapivě při dlouho letícím míči zůstal v brance, nedal šanci – 1:0. Hned za chvilku vhodil z autu míč Volráb Lukešovi, který se protáhl do vápna. Zpětnou přihrávkou našel Hajného, jenž ale mířil do senomatského gólmana. Senomety pak také začaly vystrkovat své ofenzivní růžky. V 75. minutě využil chyby domácích Z. Fronk, ale Rác bravurně vytlačil míč nad břevno. Zaslouženého vyrovnání se hosté dočkali v 84. minutě, po nejasnostech mezi domácími beky před svojí brankou. Proto mohl do vápna vběhnout Klouček. Jeho střelu Rác ještě stačil zneškodnit, ale na Kodešovu dorážku už byl krátký – 1:1. Hned za minutu mohl rozhodnout domácí Ambrůžek. Mezei vnikl po levé straně do vápna. Zpětnou přihrávkou našel právě jeho, ale Ambrůžek z pár metrů trefil jen Červeného nohy.

 

„Fotbal je o gólech a o chybách. My jsme bohužel dali pouze jeden gól a pár minut před koncem vyprodukovali chybu, která nás stála vítězství,“ řekl po utkání domácí kouč Tomáš Pavlíček.

„Bylo to bojovné utkání s nasazením. Škoda nevyužitých šancí. Remíza je asi spravedlivá,“ doplnil ho senomatský trenér Zdeněk Vodrážka.


Sparta Lužná: Rác – Hájek – Seibert, Chládek, Volráb – S. Fronk, Falbr, Lukeš, Ambrůžek – Šnajdr (66. Mezei), Hajný (75. Mar. Zoch). Trenér: Tomáš Pavlíček.

SK Senomaty: Červený – Kohout – Trešl, Havel, Kodeš – Z. Fronk, Kotek (30. Pichner), Klouček, Karnold (64. Hůla) – Lahvička (90. Česák), Mácha. Trenér: Zdeněk Vodrážka