Sokol Nové Strašecí - Sokol Libiš 1:1 (0:0)

První poločas byl domácí celek tím lepším na hřišti a dokazoval to také šancemi. Už v 6. minutě mel jednu velkou Zázvorka, který ale netrefil půlku odkryté prázdné branky. Strašecí se dál snažilo vstřelit vedoucí branku a blízko k tomu byl Kudela, který utekl obraně, přehodil brankáře, ale o pár centimetrů i branku. Na druhé straně měli hosté také jednu velkou příležitost, ale hlavičku jednoho z hráčů kryl u tyče pozorný Kut. A tak se oba týmy o poločas odebraly do kabin za bezbrankového stavu.

Po změně stran si mančafty své role vyměnily. Byla to Libiš, kdo měl více ze hry a ohrožovala strašeckou svatyni. Po patnácti minutách hry domácím fanouškům trošku zatrnulo, když nastřelil zdálky tyč hostující Pochman. O deset minut později musel zasahovat Kut, jenž kryl u tyče soupeřovu střelu z voleje. Co se Libišským nepovedlo v 70. minutě, povedlo se nakonec o čtyři minuty později. Po skrumáži před brankou prostřelil hostující hráč vše, co mu stálo v cestě a poslal svůj tým do vedení – 0:1. Strašecí, které si je vědomé své sestupové hrozby se s nepříznivým výsledkem nehodlalo smířit a urputně se snažilo o vyrovnání. Roztleskat diváky mohl D. Mrázek, ale jeho střela z první mířila kousek vedle Šídlovy branky. Dvě minuty před koncem byl ve vápně sražený Kudela a penaltu sám na sebe i následně proměnil – 1:1. V nastaveném čase ještě ten samý hráč utekl obraně hostů, ale netrefil branku.

"Remíza odpovídá průběhu hry, my jsme byli lepší v první půli, hosté pak v té druhé. Potom, co jsme vyrovnali v samém závěru utkání, musíme být s bodem spokojeni. Uvidíme, jakou váhu bude mít bod v boji o záchranu,“ vyjádřil se po utkání strašecký kouč Miloslav Mrázek.

Sokol Nové Strašecí: Kut - Šebesta, Štika, Duchoň, Soukup - Zázvorka, Černý, Tlustý, Vašák - J. Mrázek, Kudela

Sokol Libiš: Šídlo - Werner, Trojan, Beutel, Zuskin - Obermajer, Pochman, Janík, Kube - Gondek, Mansfeld.