Stejně jako v předchozích utkáních totiž i tentokrát hráli s domácím mužstvem zcela vyrovnanou partii, ve které dokonce měli i více šancí, ale díky už tradičně slabé koncovce, se ze zisku všech bodů radoval soupeř. Nakonec o jejich porážce, která je po čtyřech kolech poslala až na samé dno divizní skupiny B, rozhodl málokdy vídaný gól.

Union Čelákovice - SK Rakovník 1:0 (0:0)

Hosté, kterým ze studijních důvodů chyběl Klasna a zranění Majer a John, vstoupili do duelu aktivně a měli více ze hry. Jejich útočná snaha ovšem končila u pokutového území domácích. Stejné to však bylo i s čelákovickou ofenzívou, takže dvě stovky diváků v prvním poločase mnoho střel ani na jedné straně neviděly. Jakousi šanci otevřít skóre měli v 8. minutě Rakovničtí, ale Kučera ve velkém vápně v rozhodujícím souboji s obráncem Unionu, který si možná pomohl rukama, neuspěl a skončil na zemi. Další čtyři jejich projektily vypálené před přestávkou z větší vzdálenosti šly buď mimo tři tyče, nebo si s nimi domácí gólman bez problémů poradil. Ještě horší střeleckou bilanci měl v prvním dějství Union, který po rohových kopech mířil na Kuklu jen dvakrát.

Nepříliš pohledný fotbal, který se převážně odehrával mezi šestnáctkami, byl k vidění i po změně stran. Opět měli navrch hosté, kteří zahrávali i několik rohových kopů, jimž ale chybělo úspěšné zakončení. Rozhodující okamžik, který rozhodl o osudu zápasu, přišel v 74. minutě, kdy čelákovický Jeník zahrával z 35 metrů od brány Kukly trestný kop, který vyletěl do výšky, ve vzduchu zaplaval a nakonec spadl do šibenice překvapeného gólmana. Poté tlak hostů ještě zesílil a šanci vyrovnat měl nejdříve Kučera, který ale pálil jen do rukou vyběhnuvšího brankáře, a pak i Isteník, jenž místo střely přihrával Mžourkovi, který ale byl v ofsajdu. Těsně před koncem střetnutí, kdy hosté už vše vsadili na útok, mohli domácí přidat pojistku na své vedení, ale ani oni svůj brejk do otevřené obrany soupeře nevyužili ke změně brankového účtu.

„Je to stále stejná písnička. Vypracujeme si slibné střelecké příležitosti, ale neumíme je dotáhnout do úspěšné koncovky. Nejenže nám chybí střelec, ale někdy se i naši hráči bojí ve výhodné pozici obejít protihráče a míče se raději zbaví přihrávkou, která mnohdy adresáta vůbec nenajde nebo akci zbrzdí natolik, že už se obrana soupeře stačí zformovat a úspěšně zasáhnout. O naší porážce pak rozhodl gól, který je snad k vidění jednou za pět let. Ale i takové padají. V tomto případě ani nedávám vinu brankáři Kuklovi, protože stejně jako diváky i jeho překvapila trajektorie letu míče, který k všeobecnému údivu nakonec spadl do naší sítě“, glosoval duel rakovnický trenér Radim Suchánek.

SK Rakovník: Kukla – Krejčí, Fojtík, Vaidiš, Bláha – Kedroň (70. Stuchl), Kešner (76. Roubík), Razím, Isteník – Mžourek, Kučera. Trenér Radim Suchánek.

V pátém divizním kole SK Rakovník v neděli 6. září v 17 hodin přivítá na svém hřišti rezervu druholigového Baníku Sokolov.

JAROSLAV MOKREJŠ