Jak byste ohodnotil podzimní výkony?
Podzimní výkony asi odpovídaly složení a kvalitě našeho týmu. Trochu jsme doplatili na úzký kádr. K dlouhodobému zranění Davida Rady se přidala ještě zranění Hadravy, Hegera a Juna. A když mnohdy někdo nemohl na utkání z pracovních nebo jiných důvodů, sestavu jsme museli různě lepit. Na druhou stranu jsme snad ostudu v soutěži nedělali a zejména na domácím hřišti jsme nikomu nedali nic zadarmo. V některých zápasech chybělo k bodovému zisku málo.

Dali jste nejméně branek v soutěži, kde vidíte příčiny?
Je pravda, že 11 branek je žalostně málo. Když ještě odečtu 5 v utkání s Nižborem, tak na zbývajících 12 zápasů je to pouhých 6 branek. Přitom se do šancí dostáváme. Myslím, že v zakončení bychom měli více zúročit naše zkušenosti. Chybí nám více klidu, větší jednoduchost a obecně více střelby podle známého hesla: "není ranky-není branky".

Na venkovních hřištích jste nezískali ani bod, čím si to vysvětlujete, případně kde jste byli k bodům nejblíže?
V krajské soutěži jsme i v minulosti spíš těžili z našeho specifického hřiště a naší divácké kulisy. Na to, abychom přivezli body z venkovních hřišť, bychom museli být produktivnější a vyvarovat se zbytečných chyb. Nejblíže k bodům jsme byli v Hýskově, kde jsme domácím výhru právě po těchto chybách doslova darovali. V Mutějovicích a v Unhošti jsme se moc do hry nedostali, Hřebeč potvrdila, že kvalitou patří do vyšší soutěže. Ale všechna tato utkání jsme odehráli se ctí. To už se nedá říci o utkání v Nelahozevsi a ve Zdicích, odkud jsme odjížděli s pořádnou nadílkou, i když to podle mě byli paradoxně oba hratelní soupeři. Mrzí mě zejména z naší strany nedůstojný závěr posledního utkání ve Zdicích.

Jste nováčkem krajské nejnižší soutěže, jaký je rozdíl mezi okresním přeborem a 1. B třídou?
Rozdíl to samozřejmě je v podstatě ve všem. Ve fyzické kondici, v rychlosti, ve fotbalovosti. Největší rozdíl vidím v tom, že 1.B třída vyžaduje zapojení do aktivní hry od všech hráčů. Nestačí, aby obránci jen bránili a útočníci jen útočili. V tomto jsme trochu pozadu a musíme na tom zapracovat.

Který zápas byl z vašeho pohledu nejtěžší?
Můžu říci, že pro nás byly těžké všechny zápasy, snad s výjimkou domácího utkání s Nižborem.

Kdy jste podali nejhorší výkon?
Doma se nám nepovedl zápas ze Zlonicemi a venku byl asi nejhorší úvod v Mutějovicích a již zmiňovaný závěr ve Zdicích.

Který zápas se vám naopak nejvíce povedl?
Naopak nejlépe jsme odehráli domácí zápasy s Velkou Dobrou, Libušínem a Braškovem. Zejména s Libušínem to byla s velkou obětavostí ubojovaná bezbranková remíza se šťastným koncem v penaltovém rozstřelu.

Zbytek rozhovoru si můžete přečíst v pátečním tištěném vydání Rakovnického deníku.