Sokol Nové Strašecí – Polaban Nymburk 2:0 (1:0)

Domácí jedenáctka vyrukovala do utkání s aktivní hrou a brzy si získala převahu. Šanci otevřít skóre měl L. Mrázek, jemuž střelu blokoval obránce, stejný hráč posléze prohnal trestný kop podél branky, ale nikdo v malém vápně míč do sítě neusměrnil. Až ve 41. minutě se ujal další trestňák, ten z dobrých třiceti metrů vypálil do šibenice Ducár, brankář jej stihl vrátit do pole, ale Kudela se už s míčem nemazlil – 1:0. Ještě před poločasem utekl Ducár po levé straně, nacentroval před branku, kde Lev z voleje jen těsně minul.

Do druhé půle vstoupili aktivněji hosté, domácí jim to umožnili svým nečekaným stažením na svoji polovinu. Polaban dotíral, ale žádnou vhodnou šanci srovnat si nevypracoval. Naopak přišel o svého obránce Navrátila, který za nepochopitelně tvrdý faul uviděl rovnou červenou kartu. Okolo 65. minuty ale převzali otěže duelu zase domácí, když L. Mrázek razantní střelou prověřil gólmana Doležala, za pět minut utekl hostům Kudela, ideálně nalil J. Mrázkovi, a ten, zaskočen úplnou volností, netrefil branku. Za dalších pět minut brejkem pronikl J. Mrázek, ale pokazil finálovou přihrávku. Snad ho to rozlobilo natolik, že se sám vzápětí dopustil faulu a po druhé žluté také musel opustit hřiště. Domácí radost ale podtrhl v poslední minutě zápasu Kudela, když nacentroval k brance, zde si L. Mrázek míč zpracoval a Doležal měl podruhé smůlu – 2:0.

„Je to pro nás důležité vítězství, myslím si, že jsme byli lepším mužstvem a vyhráli tak zaslouženě. Je jen škoda, že jsme neproměnili už v první půli některou z našich prvních šancí a neuklidnili se. Přesto jsou to po dvou porážkách pro nás velmi důležité body,“ měl konečně důvod k radosti trenér Nového Strašecí Mrázek.

Strašecí: Kut – Charvát – Vosyka, Štika, Ducár – Lev, L. Mrázek, Tlustý, Zázvorka – Kudela, J. Mrázek. Trenér: Miloslav Mrázek.
Rozhodčí: Richtár. ŽK: 3:3. ČK: 80. J. Mrázek – 60. Navrátil. Diváků: 200.