FK Louny – SK Rakovník 2:8 (0:4)

Sobotní utkání se hrálo bohužel na umělé trávě III. kategorie. Rakovníku trvalo prvních deset minut, než si zvykl na terén a také na menší rozměry lounského umělého pažitu. První branku zápasu zařídil perfektní presink útočníků, které doplnil Beneš, jehož střela skončila poprvé v síti domácího brankáře . V 17. minutě utkání se prosadil po kombinaci Hornof 0:2 . Ve 26. minutě si na přímý kop Kocha naskočil Beneš a hezky zavěsil hlavou pod břevno 0:3 . O deset minut později si udělal výlet k pokutovému území Jiří hamoun, a po jeho střele se natřikrát prosadil opět Hornof 0:4.

Krásný fotbalový okamžik nabídla divákům dvojice Běžecký - Schwendt. Prvně jmenovaný obelstil protihráče a naservíroval ideální přihrávku Šventíkovi, který levačkou nastřelil spojnici břevna a tyče. Ve druhé půli se obraz hry nezměnil, pěkné kombinace v pohybu platily na nerozehrané domácí borce ( měli za sebou údajně pouze jeden trénink). Po další šanci Černého se kopal roh, a na ten si nejvýše vyskočil Bělecký a bylo to 0:5. Netrvalo ani pět minut a hosté se radovali znovu. Vojta Černý vybojoval míč pro Sixtu a ten přeloboval lounského golmana 0:6. První úspěch domácích padl po maličké nepozornosti pravé defenzívy a centr od lajny skončil od tyče v brance překvapeného Folkmana. Rychlou a oku lahodící akci s gólovým efektem předvedl Rakovník po ose Koch – Hornof - Černý, který sklepl Sixtovi, a ten nádherným obloučkem našel nabíhajícího Beneše, který završil svůj hattrick 1:7. Osmou branku připravil Schwendt, jehož přihrávku prodloužil Černý a Sixta se zblízka nemýlil - 1:8.V závěru ještě trefil Jiří Hamouz tyč a Vojta Černý břevno. Na druhé straně po penaltovém zásahu domácí snížili na konečných 2:8.

,,Jsem spokojen nejen s ofenzívou, o čemž svědčí osm branek, ale také s defenzívní prací celého mužstva. Jakub Hamouz dobře dirigoval své spoluhráče a obránci dokázali i zaútočit a připravovat šance pro své spoluhráče,“ hodnotil zápas trenér Bedřich Koch.

Branky: Beneš 3 Hornof 2 Sixta 2 Bělecký.
Sestava: Lenner (46.Folkman) - Šika (65. Vorel), Jiří Hamouz, Jakub Hamouz, Bělecký - Schwendt, Beneš, Tvrz (70. Koch), Koch (46.Ruprecht) – Hornof (46. Sixta), V. Černý.

SK Rakovník – FC Jesenice 3:4 (0:3)

Slunečné počasí, hřiště na Zátiší a slušná divácká kulisa byla svědkem nedělního duelu staršího dorostu s týmem trenéra Weisse, který se bude chtít se svým mužstvem vrátit do I.A třídy. Pikantní na tomto souboji bylo, že čtyři dny před začátkem přípravy Weiss starší dorost SK opustil a šel trénovat právě Jesenice. Začátek utkání vyšel lépe hostům. Před pokutovým územím byl sražen útočník hostí a mladý Zdeněk Weiss poprvé rozesmutnil angličanem své bývalé spoluhráče. Domácí se chtěli zkušenějšímu soupeři vyrovnat, napadali rozehrávku Jesenic, ale pozdní přistupování záložní řady jenom hrálo do not soupeře. Především Havel z místa stopera vynikal a svými přihrávkami nabízel šance spoluhráčům. V rozmezí 22. a 24. minuty zvýšila Jesenice na 0:3. Hosté měli i další tutovky, ale Lenner byl na místě. Na druhé straně musel Zach zasahovat při střelách z dálky. O poločas trenér Koch vystřídal, do útoku přišel Sixta, zálohu rozhýbal Koch a Ruprecht a mladíci ožili.

V 50. minutě předvedli po křídelním prostoru pěknou akci. Čerstvý Vorel našel Hornofa, ten odcentroval na druhou vlnu a Koch razantní střelou k tyči nedal Zachovi žádnou šanci - 1:3. V 59. minutě SK snížilo na 2:3. Na začátku byla spolupráce Běleckého s Tvrzem, pak Koch našel Kintera, který se také nemýlil - 2:3. V 62. minutě se zranil nejlepší hráč utkání Havel a defenzíva Jesenic dostala trhlinu. Vyrovnání bylo na spadnutí, jenže Koch Zacha neprostřelil.

Nedáš, dostaneš platilo i v tomto zápase. Rychlý kontr hostů do pokutového území, kde Schwendta přetlačil soupeř a jeho následnou přihrávku nešťastně napálil Ruprecht do vracejícího Hamouze 2:4. Pěkné utkání gradovalo v závěrečné čtvrthodince.Rychlonohý Sixta odvážně vnikl do pokutového území a po faulu se z penalty trefil Beneš - 3:4. V posledních minutách bylo k vidění na obou stranách spoustu šancí. Nejblíže k brance na straně domácích byl dvakrát Černý, na druhé straně neprostřelil Lennera Worofka. Protože i další možnosti brankáři pochytali, zvítězili Jeseničtí 3:4.

,,Utkání dvou rozdílných poločasů. V prvním jasně Jesenice dominovala. Ve druhé části jsme předvedli slušný výkon a celé mužstvo musím pochválit, že nesložilo zbraně. Utkání se hrálo z obou stran i velmi korektně,“glosoval zápas trenér Bedřich Koch.

Branky: Koch Kinter a Beneš.
Sestava: Lenner – Šika (46. Vorel), Schwendt, Jiří Hamouz, Bělecký - Kinter, Tvrz (72. Černý), Beneš (46. Ruprecht), Koch – Hornof (75.Beneš), Černý (46. Sixta).

BEDŘICH KOCH