SK Rakovník – Kablo Kročehlavy 7:2 (4:2)

Domácí starší dorostenci vstoupili do zápasu aktivně a už v 8. minutě se ujali vedení Černým, který o čtyři minuty později na gól přihrál Sklenkovi, jehož hlavička se odrazila do sítě – 2:0. V 17. minutě rakovnický brankář Hrbek chyboval, když malou domů před dobíhajícím útočníkem neodkopl do bezpečí, ale chytil do rukou.

Sudí nařídil nepřímý trestný kop ze vzdálenosti 12 metrů od brankové čáry. Po jeho rozehrání se kladenskému hráči podařilo propálit domácí zeď a snížit na 1:2. O tři minuty později se skóre měnilo opět, a to zásluhou domácích, když dlouhý Hrbkův výkop prodloužil Hamouz na Černého, který zvýšil na 3:1.

Poté se chopili iniciativy Kročehlavští, ale žádnou vážnější šanci si nevypracovali. Ve 40. minutě Ruprechtovu nabídku zužitkoval Červený – 4:1. Přestřelku v prvním poločase ale uzavřeli hosté, kteří potrestali chybu domácí obrany. Rakovničtí byli při střelecké chuti i po přestávce. V 52. minutě trestný kop Kocha gólman ještě stačil vyrazit, ale o pět minut později na střelu Hamouze k tyči už nedosáhl – 5:2.

Pak přišel dalekonosný centr od Kocha, brankář hostů se srazil se spoluhráčem a Černý pohodlně poslal merunu do prázdné klece. Definitivní podobu výsledku dal dvě minuty před koncem utkání Červený.

„Vítězství mohlo být ještě vyšší, neboť řadu šancí jsme zahodili. Také jsme se nevyvarovali několika chyb, kterými jsme hostům v prvním poločase nabídli možnosti, aby zápas zdramatizovali. Ale jen na chvíli, protože jsme vždy náskok navýšili a nakonec soupeři uštědřili debakl,“ ohlédl se za střetnutím domácí trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník: Hrbek – Vorel, Liprt, Kapek – Koch, Sklenka, J. Kučera (40. Makarský), Ruprecht – Hamouz, J. Červený, Černý (78. M. Tvrz).

SK Rakovník – Kablo Kročehlavy 2:2 (2:1)

Už po dvou minutách duelu mladších dorostenců mohl po přihrávce Huttra zajistit domácím vedení Králička, ale nastřelil jen brankáře. Další velkou šanci měl Telvák a Kulhánek. Bezbrankový stav se změnil ve 28. minutě, kdy Kulhánek ulicí vyslal na zteč Telváka, jenž kolem brankáře uklidil míč do sítě – 1:0.

Rakovnický náskok vzal za své už ve 32. minutě, kdy Kročehlavští potrestali špatné vyběhnutí Krause – 1:1. Závěr prvního poločasu byl ve znamení náporu domácích. Tlak přinesl ovoce dvě minuty před přestávkou, kdy přihrávku Kulhánka gólově zužitkoval Králička – 2:1.

Po změně stran postupně přebírali iniciativu fyzicky zdatnější hosté, kteří v 52. minutě srovnali skóre na 2:2, a pak dali Krausovi několikrát příležitost, aby ukázal své brankářské umění. Těsně před koncem duelu Kročehlavští mohli výsledek otočit ve svůj prospěch, ale Krause zastoupil Mates, jenž balon do sítě nepustil.

„Za neproměněné šance v prvním poločase jsme mohli pykat. Ve druhé půli urostlí hosté vyhrávali osobní souboje a nakonec nechybělo mnoho k tomu, aby vyhráli i zápas,“ konstatoval rakovnický trenér Petr Kukla.

SK Rakovník: Kraus – Žďánský, O. Kučera, Mates – Huttr, Procházka, Ryšlavý, Sodomek – Telvák (64. Sláma), Králička, Kulhánek.

JAROSLAV MOKREJŠ