U19 Motorlet Praha B – SK Rakovník 1:2 (0:2)

,,Do utkání jsme vstoupili s pěti změnami oproti duelu s Táborskem. S Petrem Kýzlem jsme připravili taktiku speciálně na tento zápas a je třeba všechny nastoupivší hráče pochválit, protože kluci strikně dodržovali taktické pokyny. V naší základní sestavě znova byli čtyři mladší dorostenci – Šindler, Čadek, Kalaš a O. Hula. Všichni čtyři odehráli výborné utkání,“ zhodnotil na úvod výkon týmu hlavní trenér Marek Tvrz. Od prvních minut bylo vidět, že Motorlet se bude snažit diktovat tempo hry. Hostující obrana ale byla kompaktní a nepouštěla soupeře před Loučkovu branku. V první velké šanci utkání se ocitl hostující Jelínek po rychlém brejku po levé straně. Rakovnický hráč ale trefil jen tyč. Tyč zazněla i na straně druhé po dalekonosné bombě Hobzy. Hosté se do vedení dostali v 40‘, když Trégr našel ve vápně volného Kalaše – 0:1. Ta samá akce se opakovala o minutu později, akorát Kalaš tentokrát zakončil hlavou – 0:2.

Druhý poločas se nesl v podobném duchu, hosté pozorně bránili a nepouštěli domácí do šancí. V 60‘ byl ale po žluté kartě dočasně vyloučen Kalaš a domácí jasně převzali otěže hry. Hned z následného volného kopu dotlačil míč za Loučkova záda robustní útočník Hůlka – 1:2. Hosté byli nadále pod tlakem, ale obrana vedená skvělou stoperskou dvojicí Bučák – Šindler působila velmi jistě. Hattrickem mohl střelecký účet uzavřít Kalaš, ale jeho střela po akci Špačka šla nad.

,,Celý realizační tým je moc šťastný, že jsme utkání dovedli do zdárného konce a připsali si trochu nečekané tři body, se kterými jsme moc nekalkulovali. Motorlet byl srovnatelně silný s Táborskem, ale náš výkon byl o třídu výš. Kluci viděli, že cesta, kterou chceme jít, má smysl. Ve hře se objevovali prvky, které od našeho nástupu k týmu cvičíme a ty také těžké utkání rozhodli. Nezlomilo nás ani pravidlo o dočasném vyloučení, po kterém Motorlet jasně ovládl střed hřiště a určoval tempo hry. Jedna vlaštovka však z nás nedělá úspěšné. Všichni hráči zaslouží obrovskou pochvalu. Výkon musíme potvrdit v sobotu doma s Klatovy,“ uzavřel hodnocení zápasu Marek Tvrz.

U17 Motorlet Praha B – SK Rakovník 7:1 (4:0)

Mladším kolegům se příliš nevedlo. Od počátku byli domácí lepším týmem a svému týmu do poločasu nastříleli čtyři branky. Ani druhý poločas se svěřencům trenéra Týčeho příliš nepovedl, ačkoliv tým předvedl lepší výkon, tak inkasoval další tři branky. Branku vstřelil střídající Robert Hůla v 71‘, kdy snížil na konečných 1:7. ,,Zasloužená prohra s hodně kvalitním soupeřem. Domácí ve všech činnostech jasně dominovali a my jim to bohužel dost usnadnili. Jsem hodně zklamán z přístupu hráčů,“ řekl hořce trenér Jiří Týče.

Marek TVRZ