SK Rakovník – Sparta Kutná Hora 2:5 (1:2)

V prvním poločase byla hra celkem vyrovnaná, ale hosté se po zaváhání domácího gólmana ujali vedení. Krátce na to však Jirásek po pěkné kombinační akci vyrovnal na 1:1. Pak však přišla další chyba Kučaby a bylo to 1:2. Na začátku druhého dějství získali Rakovničtí územní převahu a po sražení Jiráska v trestném území hostů měli velkou příležitost brankový účet opět srovnat, ale brankář hostí Závorovi nepovedenou penaltu bez větších problémů vyrazil. Zanedlouho poté přišel další zkrat domácího gólmana, který místo odkopu míče volil na malém vápně kličku, která se stala snadnou kořistí protihráče, jenž pak pohodlně poslal merunu potřetí do rakovnické sítě. Než se domácí z těchto dvou šoků vzpamatovali, hosté po brejkových akcích přidali další dvě branky a o osudu duelu bylo rozhodnuto. Těsně před koncem zápasu ještě výsledek korigoval Kandler.

„Zápas se mi opravdu těžko hodnotí. I když jsme v poli nehráli špatný fotbal, přesto jsme vysoko prohráli. Neproměnili jsme pokutový kop a brankář, který neměl svůj den, se výrazně podepsal zejména na druhém a třetím gólu hostů. Bohužel, i to se stává“, posteskl si domácí trenér Zdeněk Weis.

SK Rakovník: Kučaba – Tvrz (Koloc), Jiřík, Hamouz, Hink – Jirásek, Weis, Závora, Jelínek (Tajbl) – Černý, Kandler (Bělecký).

Autor: Jaroslav Mokrejš