JANSA BY SE POSTUPU NEBRÁNIL

Lídr okresního přeboru a hlavní favorit soutěže – Městečko, se v rámci zimní přípravy podobně jako většina mužstev nescházel zrovna v hojném počtu a sehrál dvě přípravná utkání. V duelu proti rezervě SK Rakovník bylo na hráčích patrné, že se ještě probírají ze zimního spánku a od Rakovnických schytali sedmibrankový příděl. Generálka proti Tlustici však dopadla o poznání lépe (Ohnivci vyhráli 2:1).

A jaké hlásí Městečko změny v kádru? „Přišel akorát brankář Láďa Rác ze Senomat, jinak je vše při starém," sdělil kouč Stanislav Jansa, jenž je rád, že se mu tak podařilo zalepit díru po brankářské jedničce Procházkovi, který z pracovních důvodu bude moci nastoupit jen výjimečně. Po podzimní části mají Ohnivci našlápnuto k okresnímu titulu solidně a pokud by se jim povedlo pětibodový náskok přetavit v celkový triumf, kouč Jansa by se návratu do I. B třídy nebránil. „Z mé strany bych do toho určitě šel. Je to ale otázka nějaké diskuze jak mezi hráči, tak i vedením klubu. Já si myslím, že pokud bychom to nezkusili, byla by to i určitá degradace hráčů. Podle mě pokud se soutěž vyhraje, tak se má postoupit."

Také čtěte: Florbalisté Lokomotivy se vrátili na vítěznou vlnu

V KNĚŽEVSI BYL V ZIMĚ KLID

V Kněževsi, která již tradičně bojuje o mety, nejvyšší, panuje s druhým místem spokojenost. Tým ještě na podzim koučoval Pavel Kollár, který měl v zimě mužstvo původně opustit a zamířit do Olympie, avšak z jeho přestupu nakonec sešlo, přesto jako trenér již na jaře pokračovat nebude.
„Pavla jsme přemluvili, aby u nás ještě zůstal, ale klasický trenér u nás na jaře nebude. Momentálně si to vedeme sami, jak to probíhalo na konci podzimu, kdy tréninky vedl Honza Vrábík a pak se po domluvě starších připraví sestava. Zatím tedy trenéra nehledáme a uvidíme po této sezoně, jak se to vyvine," popsal situaci v týmu vedoucí Jan Vršecký. Ten také potvrdil, že žádné změny v kádru druhého týmu soutěže nenastaly. „Čekáme jen, kdy budou k dispozici dlouhodobí marodi, včetně mě."

Kněževeští ztrácí po podzimní části na vedoucí Městečko hratelných pět bodů, přesto se soustředí především na udržení pozice. „Skončit v horní pětce je asi povinnost a cíl. Kdybychom okres vyhráli, určitě bychom se postupu nebránili, ale nevidím to moc reálně. Postupovat z jiného místa, než z první pozice, to je ještě více scifi. Už vloni jsme to odmítli a pokud bychom měli postoupit, tak rozhodně z prvního místa," má jasno Vršecký.

V OLEŠNÉ NA POSTUP NEMYSLÍ

Bronzovou pozici drží fotbalisté Olešné, kteří v podzimní části získali 26 bodů. „S umístěním jsme určitě spokojeni. S body už tolik ne, protože tam byly zápasy, které jsme prohrát nemuseli a neměli. Ale vzhledem k tomu, že se v každém zápase sejdeme v úplně jiné sestavě je třetí místo krásné," neskrývá trenér „Pásovců" Miloslav Doležal.

Ten přes zimu nehlásí žádné změny a postavení týmu by rád udržel i na jaře. „Pokusíme se udržet dosavadní umístění a skončit do třetího místa. Dále bychom rádi vyhráli okresní pohár, kde nás čeká ve finále Kněževes," odtajnil cíle olešenský kouč, který na postup nemyslí. „Postoupit určitě nechceme, protože na to v Olešné nemáme zázemí. Navíc netrénujeme a abychom tam dostávali příděly, to podle mě nemá cenu a co vím od kluků, sdílejí podobný názor. Tím ale neříkám, že se bráníme tomu soutěž vyhrát."

Nepřehlédněte: U Nouzova plánují stavbu retenční nádrže

V OLYMPII ŘEŠÍ POST GÓLMANA

Jediným týmem ze špičky, který není se svým postavením spokojen, je rakovnická Olympie. Obhájce titulu ztrácí z čtvrtého místa na vedoucí Městečko propastných deset bodů a tak se soustředí hlavně na boj o druhé či třetí místo. „Se čtvrtým místem rozhodně spokojeni nejsme a budeme ho chtít na jaře vylepšit. Na Městečko je však ztráta opravdu velká a stáhnout ji podle mě ani nejde. Ale chtěli bychom se alespoň umístit na bedně," přeje si trenér Antonín Sýkora, který si však uvědomuje, že to bude mít jediný rakovnický tým v soutěži velmi těžké. „Je pravda, že si na nás dávají mnohem větší pozor a každý se chce na nás vytáhnout, pokud bychom však skončili bez medaile, bral bych to jako neúspěch."

Rakovnická Olympie měla již během podzimní části problém s brankářem, když před sezonou odešel Petr Šíma a v týmu tak zbyl pouze devětačtyřicetiletý Bedřich Koch, který měl navíc zdravotní problémy. Do týmu se v zimě podařilo přivést Petra Procházku z Tatranu, který však do úvodu jarní části nezasáhne. „Petr podstoupí akutní lékařský zákrok a první čtyři jarní zápasy bude chybět. Do brány tedy bude muset opět Béďa Koch, i když se mu vzhledem k jeho zdravotním problémům vůbec nechce," popsal nelehkou situaci kolem brankářů Sýkora.

NEJVÍCE ZMĚN HLÁSÍ V LUŽNÉ

Sparta Lužná je po podzimní části pátá, o skóre za čtvrtou Olympií a trenér Tomáš Pavlíček je s tímto stavem velmi spokojen. „Páté místo je pro nás výborné a řekl bych, že jsme vzhledem k našim schopnostem uhráli maximum. Na jaře bychom chtěli potvrzovat výhry se soupeři z dolní poloviny tabulky a pokusit se uhrát něco s těmi nejlepšími a co nejvíce se špičce přiblížit," přeje si Pavlíček, který je spokojen také s přípravou. „Příprava byla velice dobrá. Solidní zápasy, velmi dobrá účinnost, i kádr máme stabilizovaný, takže si myslím, že jsme připraveni na jaro dobře," myslí si luženský trenér, který se na jaře bude muset obejít bez Petra Mezeie, který odešel do SK Rakovník, hostování ve Mšeci bylo prodlouženo Janu Bartyzalovi a do Lužné naopak přišel Adam Špička ze Zavidova.

DEVERA SI PŘEJE SLUŠNĚ ODEHRANÉ JARO

Rezerva Zavidova se vzhledem k úzkému kádru celkem překvapivě umístila na velmi slušném šestém místě, když získala 23 bodů. „Počet bodů je dobrý, ale výsledky ze začátku nebyly. Naším největším problémem, a to i áčka bylo, že ani jeden zápas jsme neodehráli ve stejné sestavě. Skládáme to všelijak, většinou kluci chodí bez tréninků a jdou si jen tak zakopat. Ti budou na jaře doplněni o pár kluků z áčka, většinou mladých, kteří budou mít méně odkopáno," říká fotbalista Daniel Devera, který si přeje hlavně klidný průběh jara. „Chceme se hlavně zachránit a rádi bychom, aby kluci dostali chuť do fotbalu, chtěli chodit a odehráli to slušně, nejlépe do desátého místa," má skromné cíle Devera.

Mohlo by vás zajímat: Vyberte s Deníkem Fotbalistu okresu 2016

CHMELAŘI CHTĚJÍ SKONČIT V PRVNÍ PĚTCE

Chmelaři z Mutějovic, kteří se po pětadvaceti letech vrátili do okresního přeboru, si návrat představovali rozhodně jinak. Po hororovém vstupu do soutěže se však zvedli a závěr podzimu je zastihl v parádní formě. Přestože jsou v tabulce „až" sedmí, budou jistě patřit k favoritům na medailová umístění. „Rozjezd byl hodně divoký, nicméně v prvních sedmi kolech jsme měli vesměs špičku. Od té doby jsme prohráli pouze v Lišanech a v posledních třech kolech, kdy jsme byli v laufu, jsme nasázeli 22 branek. Je dobré, že na špičku neztrácíme moc bodů a na jaře bychom chtěli skončit nejhůře pátí," přeje si hrající kouč Jan Křikava, jehož však trápí poměrně rozsáhlá marodka.

„Vašek Holý si utrhl achilovku. Sice je mu 45 let, ale na hřišti byl pořád platný. V únoru byl lyžovat Jirka Jůna, přetrhl si kolenní vazy. Michal Kapoun, který se zranil v Lišanech, má natolik ošklivou zlomeninu, že ho to ještě stále bolí a na jaře nám rovněž bude chybět."