SK Rakovník

Po dlouhých dvaceti letech se do Rakovníka vrací ČFL. Loňská sezona byla pro rakovnický klub velmi úspěšná, protože A tým postoupil do již zmiňované ČFL a rezerva do I.A třídy. Oba celky tento víkend zahájí hon za mistrovskými body. První mužstvo přivítá v neděli od 17 hodin doma rezervu Viktorie Plzeň, kterou trénuje Pavel Horváth, béčko zajíždí v sobotu do Libušína. Hraje také od 17 hodin.

V přípravě A tým porazil SK Kladno 4:1, remizoval V Březové 2:2, s Aritmou také 2:2 a prohrál v Táborsku 1:5. Generálkou bylo předkolo MOL Cupu, v němž Rakovničtí prohráli v Mariánských Lázních 0:2. B tým podlehl vysoko Hřebči 0:12 a v generálce Žatci 0:3.

Do kádru přišli z Benátek exligista Martin Klein, z Radotína Václav Milec a Denis Pelyak, Michal Rendla z Chrudimi, Jaroslav Rohla z Motorletu, Marek Pelc z Dukly Jižní Město. Z Králova Dvora se vrátil Marek Hejda, z Dukly Praha přišel gólman Samuel Buchlák a dalším gólmanem na příchodu z Radotína je turecký Enes Kimia.

Naopak odešli Pavel Besta a do Nového Strašecí Martin Krupička, Dominik Titlbach a David Holub.

Předseda SK Rakovník Marek Tvrz řekl: „Co se týká A mužstva, tak krom jednoho zraněného budou v neděli k dispozici všichni hráči. V týdnu jsme dotáhli příchod Milce, jednání byla velmi náročná a tato transakce převyšuje standart SK. Pro B tým ještě dotahujeme přestup dvou hráčů a věřím, že to do utkání v Libušíně zvládneme.“

Tatran Rakovník

Fotbalisté Tatranu v posledním kole zachránili divizi i pro letošní rok a k prvnímu zápasu nové sezony nastoupí v sobotu od 10:15 doma proti nováčkovi ze Slaného.

V přípravě Tatran porazil SK Kladno 5:3, Bohemians U18 6:2, remizoval s Přední Kopaninou 1:1 a v generálce podlehl v předkole MOL Cupu ČLU Beroun 0:3.

A tým vyměnil během přípravy trenéra, když Radka Poláška nahradil Vasil Boev. Do kádru přišli Daniel Vild z Poříčan, Lukáš Hrobník z Jílového, David Věchtík ze Střešovic a Vojtěch Bělíček z Hostouně. V jednání je ještě příchod dvou hráčů. Naopak odešli Stanislav Mařík do Hostouně, Daniel Novák do Dobrovíze a Ryška do Karlových Varů.

„Letní přípravu s áčkem absolvovali i naši mladíci Jakub Kučera, Jiří Lisner a Aleš Zaspal. Příprava proběhla podle plánu a účast na trénincích byla velmi slušná, teď to jen prodat v zápasech,“ uvedl vedoucí A týmu Tatranu David Svoboda.

Sokol Nové Strašecí

Také fotbalisté Nového Strašecí zachránili účast v krajském přeboru na poslední chvíli a do letošní sezony vstoupí v sobotu od 17 hodin zápasem v Tuchlovicích.

V přípravě porazili novostrašečtí hráči rezervu Hostouně 5:3.

V kádru došlo k velikým změnám. Z kádru SK Rakovník přišli David Holub, Martin Krupička a Dominik Titlbach, z Unhoště Jan Bejbl, z Družce Lukáš Zíb, vrátili se Zdeněk Jánský a odchovanec Vojtěch Benda. Naopak z týmu odešli Martin Kaválek do Libušína, Lukáš Beneš a Jiří Kapek do Mšece, Matěj Erba do Jedomělic, Patrik Svoboda do Dukly Praha, Jaroslav Trnka do Slaného a Matěj Pařízek do Lhoty.

Jak se ozývá z kabiny fotbalistů Nového Strašecí, klub se snaží omladit kádr a chce se prezentovat poctivým fotbalem a úspěšně reprezentovat město.

Miloslav Doležal