Máte za sebou podzimní část sezony. Jak jste s ní spokojeni?

Když se budeme bavit o bodech a umístění, nemůže být o spokojenosti ani řeč. Na druhou stranu všichni ví, co se u nás v Zavidově dělo. Rezerva neměla dostatek hráčů, z čehož plynulo, že jsme nenastoupili ke dvěma utkáním. V půlce sezony se ale situace v klubu změnila a konečně nás chodilo i dost, za což vděčíme vedení klubu a hlavně Danovi Deverovi, který se nám snažil pomoci a fungovala spolupráce mezi áčkem a rezervou. Doufáme, že nás tedy čeká úspěšné jaro a že se naše umístění v tabulce ještě změní.

Můžete zhodnotit jednotlivé zápasy? Můžete všechny, jeden po druhém, nebo třeba jen ty povedené a naopak.

Kdybych měl hodnotit jednotlivé zápasy, to by bylo na dlouho. Vybral jsem nejlepší a nejhorší zápas sezony. Nejlepší zápas byl asi proti Kněževsi. Prohrávali jsme sice nula tři, ale pak kluci začali makat a bojovat. I když jsme sice prohráli čtyři pět, hráli jsme velice dobře a čekal jsem, že se od tohoto zápasu odrazíme k lepším výsledkům. Bohužel, nestalo se tak. Nejhorší zápas byl proti Hředlům, kdy jsme prohráli, myslím, nula devět. Tento zápas jsem já osobně hodně těžce rozdýchával. Tento zápas jsme hostům doslova odevzdali.

Co jednotliví hráči? Jak byste zhodnotil výkony?

Hodnotit jednotlivce nebudu. Každý ví, nebo tuší, kde má mezery. Celá naše rezerva potřebuje zimní přípravu jako sůl. Otázka je, jak k tomu každý jednotlivec přistupuje.

Je něco, co byste udělali s odstupem času jinak?

Tak když se budu bavit jen o rezervě, tak prioritní záležitostí by mělo být získat nového trenéra. Když jsem se bavil s vedením klubu, nějaká jména už padla, ale zatím nic nechci vypouštět ven veřejně. To je asi prvotní cíl, který by se měl vyřešit.

Jaké jsou cíle pro jaro? Kdy začala příprava a jak probíhá? A co přípravné zápasy?

Cíle už jsem trochu nakousl. Určitě se chceme zvednou výsledkově i herně, abychom se fotbalem zase bavili a chodili na něj rádi. Zimní příprava nám začala společně s áčkem pod vedením Danka Devery 22. ledna. Od té doby trénujeme dvakrát v týdnu. Na soustředění v Liblíně se přihlásila spousta kluků, což je skvělé. Poprvé za dlouhou dobu sehrajeme několik přípravných utkání, abychom šli do jara rozehraní. Naši soupeři jsou například Kryry, Holubice, Kožlany, Čistá.

Bude nějaký pohyb ve vašem kádru?

Nějaké hráčské pohyby v Zavidově určitě budou, jak odchody, tak příchody, ale já nejsem oprávněn vypouštět ven nějaké „kachny“. Takže, kdo přijde nebo odejde, to si každý bude muset počkat na jaro. 

AUTOR: Miloslav Doležal