„Ze svazu přišla nabídka a my ji přijali, od podzimu nás tedy budete moct povzbudit opět v divizní soutěži, budeme se těšit," nechal se slyšet kouč Radim Suchánek, který má z vyšší soutěží zkušenost, a to hlavně na půdě SK Rakovník.

Novostrašečtí borci si divizi zkusili už před touto sezónou a bylo to vlastně obdobné. Díky tomu, že některé týmy postup nevzaly, dostal tenkrát nabídku i trenér Miloslav Mrázek, který po rychlé poradě s vedením a některými hráči postup vzal. Po jednoročním působení se ale nepodařilo udržet a Strašecí spadlo zpět do přeboru.

Po roce se písnička opakuje. Vítězné Ovčáry nepostupují, nahoru jdou Benátky, Libiš a čtvrtá Dobříš se ještě nevyjádřila. Jelikož se jde až do pátého místa a postupují 4 celky, otázka padla i na Strašecí, které skončilo páté.

„Pokud by nastala situace taková, že Dobříš nebude chtít postoupit, tak se upraví počet sestupujících, nebude se tedy nabízet postup dalším celkům v KP," uvedl na pravou míru předseda fotbalového svazu v Rakovníku Jaroslav Kraus, který zároveň plní funkci předsedy sportovně technické komise SKFS.

Na šestém místě v kraji je totiž Tatran Rakovník, ten bohužel tu možnost mít nebude. Už teď je jasné, že očekávané derby, ve kterém by se bývalý a dlouholetý kouč SKR Suchánek střetl se Strašecím proti místnímu celku, se neodehraje.

Zato se Strašecí podívá zase o krok výš ve fotbalovém světě  a třeba při právě probíhajícím MS nabere nějaké ty představy o tom, jakým směrem by chtělo hrát. Bude k tomu asi potřebovat posílit, protože např. zadák Martin Havel odchází, s největší pravděpodobností do Branova, a v týmu je dost mladých dorostenců, kteří sami kádr neutáhnou.

Velmi pozitivní je univerzál Ján Ducár, který možnost zahrát si divizi před rokem nedostal, když ještě pykal celou sezónu trest, ale od podzimu si může vše vynahradit.

Když Strašecí z divize spadlo, pamatujeme si na slova Miloslava Mrázka: „Kdyby mohl hrát Ducár, troufám si tvrdit, že bychom se zachránili." Třeba bude zrovna tohle klíčový moment, sám totiž dělá asistenta Suchánkovi a v posledním zápase proti Libiši se prezentoval hattrickem.

„Já si myslím, že když udržíme současný kádr a ještě přivedeme alespoň dva až tři hráče, tak budeme hrát důstojnou roli a rozhodně to nikomu nedáme zadarmo. Já osobně se divize rozhodně nebojím a moc se na ni těším. Taky bych rád Mildovi dokázal, že měl pravdu, ale to bude záležet na nás všech…," řekl s úsměvem na tváři nejlepší střelec Nového Strašecí Ján Ducár. Další informace si pro vás připravujeme.