Sokol Nové Strašecí - Sp. Příbram 2:1 (1:1)

Domácí sice toužili ukončit černou sérii, ale zápas pro ně nezačal příliš dobře. Již ve druhé minutě utkání zahrávali hosté standardní situaci a byla z toho vedoucí branka zápasu - 0:1. Domácí ale nasložili zbraně. Svého soupeře do žádné jiné šance nepustili a sami se tlačili do vyrovnání. V 15. minutě utkání hlavičkoval strašecký Havel do odkryté hostující svatyně. Na brankové čáře ale příbramského gólmana zastoupil hostující obránce a míč vyhlavičkoval. Strašečtí fotbalisté svého soka i nadále tlačili. Bohužel ve 43. minutě plány domácích zkomplikoval Ducár, který byl po druhé žluté kartě předčasně poslán do sprch. Jenže domácí i v deseti ukázali, že umějí bojovat. Rozhodčí nastavoval v prvním poločase jednu minutu. Hostující brankář neudržel nervy na uzdě. Úder poslal strašeckého hráče k zemi. Rozhodčí za tento počin udělil brankáři "pouze" žlutou kartu. Z následného pokutového kopu se domácí Havel nemýlil - 1:1.

V druhém poločase byli opět domácí jednoznačně lepším celkem, a to i přesto, že hráli v početním oslabení. V padesáté minutě mohl svůj tým poslat do vedení Kudela, jenže z malého vápna netrefil odkrytou hostující svatyni a poslal míč daleko nad. O patnáct minut později se domácí přeci jen dočkali. Po nacvičeném signálu našel Havel přetaženým centrem Kudelu, ten vrátil míč k osamocenému Vašákovi, pro kterého nebyl problém poslat míč za záda příbramského gólmana - 2:1. Domácí se pokoušeli svůj náskok ještě zvýšit, ale to se jim již nepodařilo. Ba naopak. O jednobrankové vedení mohli přijít několik minut před koncem, když příbramský záložník vyslal na svatyni domácích pumelenici z dobrých třiceti metrů. Střela naštěstí orazítkovala pouze tyč.

"Po zásluze jsme dnes vyhráli. Díky nesmírné bojovnosti se nám podařilo otočit průběh zápasu. Vítězství bylo zasloužené," poohlédl se po utkání strašecký trenér Miloslav Mrázek.

Sokol Nové Strašecí: Kut - Havel - Vosyka, Štika, Ducár - Stuchl, Černý, Duchoň, Vašák - Kudela, Kubec (46. Koula)