Naštěstí k žádnému incidentu nedošlo. Organizátoři vše zvládli, hlavní sudí si tak musel vyslechnout pouze několik výtek. Novostrašečtí fotbalisté jako by zapomněli na dění v posledních týdnech a fanouškům se odměnili za jejich návštěvu pěti vstřelenými brankami. Už ve dvacáté minutě bylo o vítězi utkání skoro rozhodnuto. Domácí již vedli o tři branky.

Nezadržitelný byl hlavně Jan Mrázek. Právě po jeho zahrání standardní situace skončil míč v šibenici berounské svatyně a domácí se radovali už z dvoubrankového vedení, když chvilku před tím poslal merunu do sítě Hartmann. A aby toho nebylo málo, ve dvacáté minutě se řítil do šance Kaválek, ale hosté jej zezadu srazili. Nařízenou penaltu proměnil Bláha. Zpět do utkání se Berounští vrátili po půlhodině hry, když snížili ze standardní situace.

Druhý poločas měli sice hosté optickou převahu, ale vyjma jednoho zákroku domácího brankáře Kuta, kdy mohl sudí písknout pokutový kop, se do vyložené šance nedostali. Kut si naopak ze souboje odnesl šrám na čele a musel dohrát zbytek utkání s obvázanou hlavou.

Pak ale znovu ukázal Jan Mrázek, jakým je platným hráčem. Vybojoval míč, přesnou přihrávkou vybídl z levé strany bratra Davida a ten se nemýlil – 4:1. O osudu utkání tak bylo rozhodnuto. Několik minut před koncem pak pečetil výhru Strašeckých Růžička. „Hrajeme bez vyloučených dvou útočníků. Museli jsme tedy postavit taktiku na zabezpečené obraně a spoléhat na brejky. Rozhodně nám pomohly rychlé góly v úvodu duelu. Ve druhém poločase nám chvilku zatrnulo, zvláště po zákroku Kuta, kdy se mohla pískat penalta. Utkání jsme však silou vůle vybojovali a v závěru jsme ještě přidali další branky. Za výhru jsme v naší situaci hrozně rádi, protože jsme už potřebovali bodovat,“ hodnotil utkání domácí trenér Miloslav Mrázek.

Nové Strašecí: Kut – Dymov, Bláha, Duchoň, Kroupa – Beneš (70. Zázvorka), Mrázek J. (90. Koch), Růžička, Hartmann – Kaválek, Mrázek D.