Malše Roudné – Nové Strašecí 2:0 (1:0)

Z minulého domácího zápasu si odnesl červenou kartu L. Mrázek a Vašák a k jejich absenci se ještě připojili další zranění hráči – Razím, Kroupa, D. Mrázek a Hartman. Chyběl ještě Krupička, který je momentálně v Americe. To nebylo všechno, dva hráči ze základu měli nedoléčené zranění a dva hráli s nachlazením.

Miloslav Mrázek z toho rozhodně nadšený nebyl: „Situace byla hrozivá, ale hrát jsme museli, a tak některé hráče nahradili dorostenci, kteří mě ale příjemně překvapili."

I přes takový handicap byli hosté prvních dvacet minut lepším týmem a měli čtyři dobré šance. Po rohu Paluby netrefil Bláha na malém vápně míč ideálně, po dalším rohu trefil J. Mrázek jen boční síť a chvíli na to ten samý hráč překvapil pěknou střelou nereagujícího gólmana, jenže střela se mezi tyče nevešla.

V 17. minutě využil dlouhého autu Mžourek, předskočil soupeře  a lapač v domácí brance měl co dělat, aby merunu z pod břevna vytáhl. Po půl hodině se k ohrožení branky dostali také domácí, ale brankář Kut přečetl brejkovou situaci na jedničku. Ve 41. minutě přišla chybička jednoho z dorostenců, která pramenila z nezkušenosti.

„Janoušek po zahrání našeho přímého volného kopu zbytečně zpracovával míč, místo toho, aby ho někam napálil, soupeř mu balon vypíchl a založil rychlý protiútok. Následovalo krásné přenesení hry a útočník Kuta prostřelil," líčí zlomovou situaci kouč, který jinak mladého Janouška za výkon pochválil.

V kabině o poločasovou přestávku proběhly nějaké rady a hosté se chtěli ještě o výsledek poprat, protože to evidentně šlo. J. Mrázek měl totožnou akci jako v první půli, kdy hlavičkoval do boku branky. Pak Pejša pálil z vápna, gólman střelu vyrazil a před dobíhajícím Mžourkem ještě obránce stačil míč ukopnout. Hlavičkoval také Janoušek a Paluba mířil moc nahoru.

I domácí měli nějaké možnosti. Dvakrát zasahoval Kut a dvě nebezpečné střely šly kousek vedle. Dál už to bylo jen o tom, že Strašečtí z tlaku buď dají gól a nebo ho inkasují. V 75. minutě hosté prohráli hlavičkový souboj před vápnem a domácí hráč přehodil Kuta – 2:0. Další šance na snížení hosté už neměli.

„I přesto, že jsme přijeli v tak zdecimované sestavě, mě mladí nezklamali. S výkonem mohu být i spokojený. V prvním poločase rozhodly naše čtyři šance, které jsme neproměnili a pak jsme dostali gól do šatny. Další naše pokusy jsme už v branky přetavit nedokázali. Musím ale vyzdvihnout výkony dorostenců," zhodnotil duel trenér Miloslav Mrázek.

Strašecí: Kut – Duchoň, Dimov, Pejša – Mžourek, J. Mrázek, Bláha, Schwendt – Janovský, Paluba (85. Mráz).