Zenit Čáslav B – Nové Strašecí 2:0 (0:0)

Přitom do utkání vstoupili hosté velice aktivně. Během úvodní pětiminutovky si vytvořili dvě tutové šance, ale ani jednu šanci neproměnili. Nejprve se pokoušel v pádu přetažený centr za záda čáslavského brankáře dostat Kollár, sebral tak míč z nohy lépe postavenému Davidu Mrázkovi. O minutu později, tedy ve třetí minutě utkání, utekl rychlonohý Kudela obráncům, přihrávkou napříč hřištěm vybídl Kaválka. Ten však z malého vápna šanci zahodil. Čáslavští se k první větší akci odhodlali až ve dvanácté minutě, ale z boku nastřelili pouze tyč Kutovy svatyně. Pak ale znovu hrozili Strašečtí. Po bezmála čtvrthodině hry se řítil Kudela sám na gólmana, jeho záměr o přehození však domácí brankář přečetl a míč lapil. Krátce nato se stalo veliké neštěstí pro Strašecké. Ve 29. minutě se při zahrávání trestného kopu zranil Kudela a musel být vystřídán. Míč po jeho centru se dostal až ke Kaválkovi, ten prostřelil brankáře.

„Bylo to neskutečné, ale domácí hráč stihl míč hlavou vyrazit pryč,“ komentoval nebezpečnou situaci před čáslavskou svatyní strašecký lodivod Miloslav Mrázek. O několik minut později se však něco podobného podařilo i strašeckým fotbalistům. Ti pro změnu vykopli míč v poslední možné chvíli před brankovou čárou.

Druhé dějství už tolik ofenzivního fotbalu ze strany Nového Strašecí nepřineslo. Trenér Mrázek vysvětlil proč: „Ve druhém poločase jsme se zaměřili spíše na defenzívu, a to kvůli útočnému oslabení, kdy nám značně chyběl Kudela.“ I přesto však Novostrašečtí domácí fotbalisty do žádné větší šance nepustili, střely z hranice pokutového území kryl buď Kut, anebo nemířily mezi tři tyče.
A to až do 78. minuty, kdy strašeckým bekům pláchl po pravé straně, přesným centrem mezi penaltu a malé vápno našel svého spoluhráče – 1:0.

„V situaci dva na dva jsme nepokryli protihráče, který poslal míč z voleje přesně za tyč. Byla to hrubá chyba,“ poohlédl se za prvním inkasovaným gólem Mrázek.

Strašečtí mohli srovnat krok pět minut před koncem řádné hrací doby. Hosté ale s trestným kopem z hranice pokutového území nenaložili dobře. V závěru, kdy hosté hráli velice útočně a zapomínali na zadní vrátka, pečetili čáslavští fotbalisté výhru další brankou – 2:0
„V situaci, v jaké jsme, si nemůžeme dovolit prohospodařit takový šance, jaké jsme měli v začátku utkání. To je přílišný hazard. Po půlhodině hry po odchodu Kudely jsme ztratili útočnou sílu, ale přesto jsme měli utkání dohrát. Za nerozhodného stavu ale nedokážeme obsadit hráče, a pak nás soupeř za to potrestá a prohráváme zbytečně utkání. Naše situace není vůbec dobrá, musíme věřit, že se nám někdo ze zraněných hráčů dá do kupy,“ hodnotil utkání Miloslav Mrázek.

Nové Strašecí: Kut – Kollár, Duchoň, Krupička, Verner – Mrázek D., Mrázek J., Zázvorka, Vašák – Kudela (30. Krumhanzl, (80. Stránský), Kaválek. Trenér: Miloslav Mrázek