SK Úvaly – Sokol Nové Strašecí 2:1 (0:1)

Utkání začalo mnohem lépe pro hosty z Nového Strašecí. Odměnou za jejich aktivní hru a bojovný výkon byla vstřelená branka. Vašák vybídl Kudelu, ten utekl domácím zadákům a střelou kolem vyběhnuvšího brankáře otevřel skóre zápasu – 0:1. Poté převzali pomyslné otěže zápasu domácí. „Domácí měli územní převahu, ale my jsme je do žádné šance nepustili,“ přiblížil průběh utkání po vstřelené brance strašecký lodivod Miloslav Mrázek.

Hosté mohli navýšit skóre sedm minut před koncem prvního dějství, když Vašák přehodil domácího gólmana, avšak úvalský obránce stihl míč vykopnout. Na druhé straně se záhy musel dobrým zákrokem blýsknout Kut, když nejprve zneškodnil hlavičkový pokus, a následně při něm stálo i štěstí, když odražený míč poslal domácí hráč mimo tři tyče.

Druhý poločas změnu hry nepřinesl. Po dvou zahozených šancí strašeckého Kudely udeřilo na druhé straně. Nejprve v 76. minutě trefil při odkopu Ducár soupeřovy nohy a míč se odrazil do branky, domácí strhli vedení na svou stranu v 86. minutě, když rozhodčí přehlédl ofsajdové postavení domácích – 2:1.

„Na první utkání jsme se moc těšili, navíc mužstvo musím pochválit za velmi bojovný a taktický výkon. Minimálně o jeden bod, který jsme si zasloužili, jsme byli okradeni vyšší mocí, a i proto mám z utkání velmi smíšené pocity. Tento zážitek mi také zkazil dojem z prvního utkání. Nyní s tím ale nic neuděláme, musíme dostat mužstvo z té psychické černé můry. Bohužel, v Úvalech se nám toto nestalo poprvé,“ poohlédl se za utkáním Miloslav Mrázek.

Sokol Nové Strašecí: Kut – Kollár, Duchoň, Krupička, Ducár – Mrázek D. (62. Kaválek), Zázvorka, Mrázek J., Vašák – Kudela, Neumann (87. Štika). Trenér: Miloslav Mrázek.