SK Úvaly – Sokol Nové Strašecí 3:1 (1:1)

Lodivod strašeckého mužstva Miloslav Mrázek byl sice z prohry svého mančaftu smutný, avšak přiznal, že Úvalští vyhráli zaslouženě. Novostrašečtí totiž sehráli znovu na hřišti v Úvalech smolné utkání, stejně jako mnohokráte před tím.

Domácí se dostali de facto dvakrát velmi lacině do vedení. Neprve ve druhé minutě špatně rozehrál hostující stoper Bláha na Růžičku. Domácí forward se tak následně řítil sám na strašeckého gólmana Kuta. Ten jeho sólo zlikvidoval, vyrazil míč pouze k domácímu hráči.

„Ani ten však branku nedal. Naši obránci balón vykopli, následná tečovaná dorážka už skončila v síti,“ komentoval Miloslav Mrázek.
Hosté však v osmé minutě vyrovnali, když na konci kombinace Beneš – Mrázek Lukáš stál Kaválek, který obstřelil domácího brankáře – 1:1.
„Následně se hrál velmi pěkný fotbal s šancemi na obou stranách,“ popsal dění v úvodní pětačtyřicetiminutovky Mrázek.
Ve druhém poločasu přitlačili domácí více na „pilu“. Strašečtí je však do žádné větší šance nepustili. Úvalští postupem času získávali převahu.

Ta vygradovala v 72. minutě. Domácí hráč si naběhl ukázkově za obranu, dostal přesnou přihrávku. Jeho lob přes Kuta však skončil na břevně. „Jenže míč se odrazil znovu k protihráči, jehož tečovaná střela skončila v síti,“ řekl Mrázek. Strašečtí vše vsadili na útočný styl hry. Úvalští však deset minut před koncem pečetili na konečných 3:1.

„Musím říci, že dnes se hrál nadprůměrný fotbal. Domácí navíc potvrdili, že jsou velmi kvalitním mužstvem. My jsme dvakrát smolně inkasovali z dorážených střel. Přesto musím říci, že vítězství domácích je naprosto zasloužené,“ dodal trenér Mrázek.

Nové Strašecí: Kut – Pilař, Duchoň (82. Zázvorka), Bláha, Ducár – Beneš, Mrázek J., Růžička, Koch (74. Vašák) – Mrázek L., Kaválek (76. Mrázek D.). Trenér: Miloslav Mrázek