Jak bys zhodnotil uplynulou sezonu 2008 - 2009?

Začátek podzimu se nám příliš nevyvedl. Kluci koncem prázdnin odjížděli na dovolené nebo chodili na brigády, tudíž netrénovali, což se velmi podepsalo na několika úvodních kolech soutěže. S přibývajícím časem se výkony stále lepšily. Jarní soutěž už byla o něčem jiném. Pouhé tři jarní porážky mluví za vše.

Ve kterém zápase jsi byl s výkonem svého týmu nejvíce spokojen a naopak?

Je zajímavé, že dva nejlepší zápasy sezony jsme odehráli proti suverénně nejlepšímu celku soutěže, Kablo Kročehlavy. Nemohu samozřejmě zapomenout na derby,které skončilo remizou 1:1 na Tatranu Rakovník.

Oproti podzimu jste si polepšili o tři příčky....... co za tím stojí?

Celkový lepší výkon mužstva, nebo výkony konkrétních hráčů? Jak už jsem říkal, hlavní problém byl v tom, že docházka na tréninky během začátku podzimní části byla žalostná. Vstup do soutěže jsme prospali. Pak už se to strašně těžce dohání. Ale věřím, že kdybychom odehráli podzimní část tak, jako jsme odehráli jarní, umístíme se mnohem lépe.

Chystají se v týmu nějaké změny?

Odcházejí dva hráči,kteří díky věku už nemohou za dorost nastupovat. Jsou to-Petr Duchoň,který však už celou poslední „dorosteneckou“ sezonu odehrál v prvním týmu dospělých,ale zrovna v těch našich dvou nejpodařenějších utkáních proti Kročehlavům nastoupil. Druhým je Roman Zoula. Naopak kádr doplníme o 5 kluků, kteří končí v žákovské kategorii. Tři z nich už naskočili do právě skončené sezony a všichni se jevili velmi dobře.

Jak bude vypadat letní příprava a kdy ji zahájíte?

Zahájení přípravy jsme naplánovali na 4. srpna. Celá příprava proběhne v domácích podmínkách. Budeme využívat fotbalový a atletický areál.

Na co se hlavně v přípravě chceš zaměřit?

Jelikož se nám během sezony protočilo v obranné čtveřici 10 hráčů a dostali jsme na můj vkus příliš branek, chceme se zaměřit na obrannou činnost týmu a na kompaktnost čtyř obránců v řadě.

Jaké jsou plány do příští sezony? Pomýšlíš na vyšší mety?

Kdybychom zopakovali 6.místo, bylo by to dobré umístění. Stále máme strašně mladé mužstvo. Samozřejmě vždy chceme dopadnout co nejvýše.

Jak je známo, kromě trénování dorostu jsi ještě stabilním hráčem strašeckého A týmu. Dá se to všechno dobře skloubit? Tréninky, zápasy?

S Honzou Mrázkem jsme do trénování před dvěma roky šli s tím, že jestli se vyskytne nějaký problém, například souběh utkání, bude nám vyhověno ve prospěch A týmu. Přesně, jak jsme si s vedením řekli, tak to funguje a není s tím sebemenší problém. Tréninky jsme si uzpůsobili tak, aby byly ve stejný den,jako tréninky A týmu,což nám vyhovuje.

A na závěr jedna otázka obecnějšího rázu. Projevila se nějak finanční krize ve strašeckém fotbale?

Myslím, že strašecký rozpočet je nastaven správně. Vedení oddílu bylo na tuto společenskou situaci velmi dobře připraveno a s pomocí města Nové Strašecí, ČLUZ a.s. a několika dalších sponzorů tuto situaci bravurně zvládlo.