P. Nymburk – So. Nové Strašecí 1:3 (0:0)

Právě Matyáš Kudela patřil ke klenotům strašeckého mužstva, navíc je to obávaný šutér krajského přeboru. Trenér Miloslav Mrázek jej však bude minimálně v podzimní části sezony postrádat, neboť Kudela nově obléká dres Tatranu Rakovník.

První poločas mezi nováčkem soutěže z Nymburka, jenž se mezi krajskou elitu vrátil po roce, a ostříleným Novým Strašecím připomínal spíše taktickou bitvu, domácí byli nebezpeční především ze standardních situací. Strašecký Kut byl však k nepřekonání. Po půl hodině hry mohli jít hosté do vedení, ale míč z kopačky Zázvorky nakonec přeletěl nejen brankáře ale i domácí svatyni. „Naopak nás asi ve 42. minutě podržel brankář Kut, který fantasticky na brankové čáře chytil hlavičku,“ pospal důležitý okamžik strašecký trenér Miloslav Mrázek.

Ve druhém dějství se už i přítomní diváci dočkali branek. Hned po dvou minutách po kombinační akci tečoval Zázvorka střelu z vápna, domácí brankář byl v tu chvíli bezmocný – 0:1. O výsledku mohlo být rozhodnuto v dalších dvou minutách. Jenže Zázvorka a Ducár své sólo neproměnili. Domácí rozhodně nesložili zbraně. Vytvořili si i optický tlak, naopak Strašečtí hrozili z rychlých brejků. Jeden z rychlých brejků využil v 68. minutě Ducár, který využil vysunutí Zázvorky – 0:2. Nymburští se dostali do zápasu o necelých deset minut později. Když po rohovém kopu dostali míč do Kutovy branky sice nedovoleným způsobem, ale ani jeden z rozhodčích si jednání proti pravidlům nevšiml – 1:2. Naštěstí Strašečtí dokázali odpovědět. Znovu se do střelecké listiny zapsal Ducár, jemuž chytrou přihrávku adresoval Jan Mrázek – 1:3. Domácí se mohli sice ještě vrátit do utkání, ale Kut byl proti. Stejně tak mohl David Mrázek navýšit brankový rozdíl. V závěru pak domácí sice Kuta překonali, ale míč mířil mimo tři tyče.

„Po celkem nepříliš ideální přípravě, kdy jsme skládali mužstvo až do poslední chvíle a ještě nám v posledním týdnu vypadli naši dva klíčoví hráči, jsme byli v očekávání, jak mužstvo utkání zvládne a kluci se s tím popasovali velmi dobře. Navíc v klíčových chvílích nás podržel brankář Kut. Myslím si, že naše vítězství potom mohlo být ještě vyšší. Klukům patří poděkování za nesmírnou bojovnost, nasazení a vytrvalost. Myslím, že si vezeme tři body oprávněně, zejména v druhém poločase jsme byli lepším týmem,“ hodnotil utkání strašecký lodivod Miloslav Mrázek.

Nové Strašecí: Kut – Timov, Duchoň, Bláha, Kroupa (70. Hamouz) – Mrázek D., Růžička, Mrázek J., Zázvorka (75. Beneš) – Ducár, Kaválek (89. Pilař)