Čechie Vykáň – SK Rakovník 2:1 (1:0)

Do utkání vstoupili naprosto báječní domácí hráči, neboť po 20 sekundách hry se po vysunutí ocitl před Šimkem osamocený Dlouhý a střelou na zadní tyč otevřel brankový účet utkání – 1:0.

Hosté byli zjevně opařeni a domácí mohli přidat další branku, ale naštěstí domácí útočník selhal v jasné tutovce. Vyrovnáno mohlo být zásluhou Červeného, ale ten se po pěkném uvolnění prezentoval jen střelou vedle zadní tyče. Domácí zahrozili ve 30. minutě po nacvičeném signálu z autu, kdy Dlouhý prodloužil aut na Malého, který se ocitl osamocený na zadní tyči. Jasnou brankovou příležitost však vyřešil hrůzostrašně.

Do druhého poločasu vstoupili hosté se snahou vyrovnat hru a zejména skóre. První předsevzetí se jim povedlo a rázem se hrálo pěkné utkání nahoru dolů. Vyrovnáno bylo v 57. minutě, kdy nejprve domácí spálili čistou brankovou šanci a z následného útoku se dostali hosté k rohovému kopu, který si Pucholt rozehrál nakrátko se Sklenkou a poslal míč na zadní tyč. Balon se od tyče odrazil za Kosmákova záda – 1:1.

Brzy po této šanci se však prezentoval bombou z 30 metrů Lukáš Jarolím. Naštěstí pro hosty rána dopadla vedle Šimkovy branky. Lukáš Jarolím měl smůlu i o pár minut později, kdy se jeho hlavička otřela o tyč.

Chvilku nato neuspěl dvakrát ani italský veterán ve službách Vykáně Artur Maxhuni. Hosté hráli také velmi dobře a Bystřickým se dostali do obrovské příležitosti. Tomu však chyběl potřebný klid v zakončení.

Když už utkání pomalu mířilo ke konci, tak dokázal své zkušenosti zúročit Lukáš Jarolím, který se po centru protlačil obranou domácích do zakončení a v 83. minutě rozhodl o vítězství domácích. Hosté se však nemají za co stydět, se silnou Vykání odehráli rovnocennou partii.

"Sehráli jsme vyrovnané utkání, které převyšovalo běžnou úroveň krajského přeboru. I přes citelné absence v obraně, jsme působili v defenzívě kompaktně. Bohužel jsme neuhlídali rychlý brejk domácích a zkušený Jarolím nás potrestal. My se rozhodně nemáme za co stydět a ze hřiště Vykáně jsme odcházeli se vztyčenou hlavou, což je důležité," vyjádřil svůj pohled na solidní zápas útočník Jaroslav Červený.

SK Rakovník: Šimek – Mates, Kučera, Rohla, Tvrz P. – Bystřický (83. Kýzl), Červený J., Beneš, Sklenka, Pucholt – Isteník (72. Jirásek).