Jak se s ním hráči vyrovnali, na to jsme se zeptali trenéra mužstva Radima Suchánka:

„Pochopitelně, že takový výprask nikomu na náladě nepřidá. Ale že by to hráče nějak psychicky skolilo, to se říci nedá. Možná kdyby byli zvyklí pravidelně vyhrávat a najednou taková sprcha přišla, bylo by to horší. Pravdou ale také je, že do utkání s Kutnou Horou se šlo s přáním navázat na předchozí dvě domácí výhry s Českým Brodem a Čáslaví. V sobotu jsme se však neujali vedení my, ale soupeř, což se na našem výkonu projevilo. A když jsme inkasovali lacinou druhou a třetí branku, mužstvo už nemělo sílu vývoj duelu zvrátit. Prostě to byl z naší strany hodně nepovedený zápas. Čas od času ale takový sehrají i mnohem zvučnější týmy. Nakonec jsem se s hráči shodl na tom, že porážka 0:1 by možná bolela ještě víc. Teď už musíme na Kutnou Horu zapomenout a myslet na Libiš, která nás v sobotu čeká.“

Takže mužstvo se na Libiš připravuje v pohodě?
O pohodě nemůže být vůbec řeč. Pokud pohled na tabulku bude takový, jaký je, tak o pohodě nebudeme moci mluvit ani na jaře. Ale lze říci, že sobotní debakl přístup hráčů k tréninkům nijak výrazně neovlivnil. Stále věříme, že v zimě se podaří mužstvo vhodně posílit, dohnat letošní tréninkové manko a na jaře soutěž zachránit.

Do konce podzimní části zbývá sehrát ještě dva zápasy - v Libiši a za týden doma s Neratovicemi. Co od nich očekáváte?
K mužstvu jsem po 8. kole krajského přeboru, kdy mělo tři body, přicházel s přáním získat ve zbývajících podzimních utkáních alespoň devět bodů dalších, abychom na jaře měli ještě šanci sestup odvrátit. Zatím jsme jich získali šest, takže kdybychom s Libiší a Neratovicemi vybojovali alespoň body tři, bylo by moje skromné přání splněno. Nebude to však lehké, neboť Libiš je doma velice nepříjemná. Navíc je veřejným tajemstvím, že zde hrají i jiné vlivy, než fotbalové. Věřme, že v sobotu tomu tak nebude a zrodí se překvapivý výsledek. A Neratovice, které nás čekají na závěr, jsou v první polovině tabulky, získaly již 21 bodů, takže mohou hrát bez stresu a v pohodě.

Dojde v sobotu ke změnám v sestavě mužstva?
Dojde a lze říci, že budou i vynucené. Pro čtyři žluté karty nebude k dispozici Liprt a do branky půjde Doubrava, neboť šest obdržených gólů se může na psychice gólmana podepsat. Ale my stejně brankáře pravidelně střídáme.

Nastoupí tedy i Fojtík, o němž se proslýchá, že by už na podzim nechtěl hrát?
Věřím, že v sestavě bude. I když kvůli pracovním povinnostem moc netrénuje a víceméně hraje z podstaty, přesto svou kvalitou do mužstva ještě patří.

JAROSLAV MOKREJŠ