TJ Tatran Rakovník – AFK Semice 2:3 (1:2)

Podle Čestmíra Kopřivy, který mužstvo vede v nepřítomnosti kouče Zdeňka Pichnera, rozhodly o výsledku utkání především individuální chyby a nedůrazná hra v osobních soubojích.

„Je to ztráta tří bodů, rozhodly naše individuální hrubé chyby, po kterých jsme inkasovali. Hráče jsem upozorňoval na Koštíře, který si ale dělal na place, co chtěl. Chyběl nám důraz v osobních soubojích a nechali jsme mu až moc volného prostoru, což nás stálo body. V závěru jsme sice vyrovnali, což nám rozhodčí upřeli, ale zápas jsme si prohráli jinými momenty," nechal se slyšet pro klubový web Čestmír Kopřiva. Přitom fotbalisté Tatranu Rakovník nevstoupili do utkání vůbec špatně, a to i přesto, že jim chyběl středopolař Gögh.

Domácí fotbalisté byli totiž od úvodních minut mnohem aktivnějším týmem, lépe kombinovali a také soupeře téměř do žádné šance nepustili. Za svoji aktivitu se dočkali odměny v podobě vedoucí branky, když Lesniak tečoval střelu Vernera – 1:0. Kdo si však myslel, že domácí budou pokračovat v nastoleném tempu, ten se spletl. O několik málo minut později o sobě dali vědět hosté, Zachale konečky prstů vyškrábl střelu do tyče. Chvilku nato rozehráli Semičtí rychle standardní situaci míčem za obranu a s nabídnutou šancí si věděl hostující Koštíř rady – 1:1. V pětadvacáté minutě však mohlo být ještě hůře, ale Zach parádním zákrokem po rohovém kopu nedovolil hostům skórovat podruhé. Skóre utkání se ještě do poločasu pohnulo, ovšem na straně hostů. Zhruba deset minut před koncem první půle domácí Kučera nedovoleně zastavil ve vlastním pokutovém území právě aktivního Koštíře. Sudí nařídil pokutový kop, jenž s přehledem proměnil Vorlíček.

Do druhého poločasu vstoupili domácí s jasným úkolem – minimálně vyrovnat. Po několika gólových šancí v úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky to byli právě hosté, kdo znovu udeřil. V pětašedesáté minutě sice nejprve zahrozili Tatranští Kučerou a následně Klímou, ovšem z rychlého brejku domácí inkasovali potřetí – Koštíř nemilosrdně propálil Zacha – 1:3. V dalších minutách utkání to mohlo vypadat s domácími fotbalisty ještě hůře. Brankáře Zacha však na brankové čáře zastoupil Paul. Pět minut před vypršením řádné hrací doby se podařilo domácím z pokutového kopu snížit Vernerem – 2:3.Kontaktní branka sice „nakopla" domácí k závěrečnému tlaku. V poslední minutě nastavení sice hostující brankář chytil hlavičku Vernera za brankovou čárou, ovšem sudí branku neuznali. Fotbalisté Tatranu Rakovník si tak po dvou úvodních výhrách připsali na své konto první letošní domácí porážku, hosté se naopak radovali prvně ze tříbodového zisku.

Tn. Rakovník: Zach – M. Kučera (46. Klíma), L. Beneš, Stuchl, J. Konopásek – P. Kučera, Verner, Paul, Exner (88. Weis) – Klinec (70. Polášek), Lesniak (88. L. Kučera).