Jak k této akci došlo?
Mám na Spartě spoustu kamarádů z doby, kdy jsem ještě s některými hrával. Nebylo to ve Spartě, ale v jiných klubech, kde kluci hráli. Takže jsem pozval několik mých kamarádů, kteří pozvali další sparťanské spoluhráče z doby, kdy Sparta v 80. a 90. letech dominovala a byla nejlepším klubem v zemi, a nakonec se v Lubné sejde velice slušná sestava.

Proč jste je pozval právě 
na 1. říjen?
Jednak to bylo z důvodu, že jsem si na to vzpomněl až v průběhu léta, že bychom to mohli udělat na posvícení tady v Lubné, takže jsme to se Spartou narychlo zpunktovali. Posvícení v Lubné sice bylo minulý týden, ale teď je posvícení v Senci, což je taková lubenská sesterská obec. Je to tedy směřované na období, kdy se zde lidé scházejí, přijíždějí i příbuzní a doufám, že i dnes přijde lidí co nejvíce.

Na koho se mohou diváci těšit?
Z těch neznámějších přijede třeba Horst Siegl, čtyřnásobný nejlepší střelec ligy, nedávný reprezentant Libor Sionko, potvrzený je rovněž František Straka, což si myslím, že bude velký tahák. Přijede také Michal Horňák či Jiří Novotný, jenž má nejvíce mistrovských titulů u nás. Ze známějších hráčů zde bude ještě Luděk Stracený, Marek Kincl, Aleš Bažant a Jiří Jeslínek. Pak přijede i hráč, který prošel mládežnickými reprezentacemi a pak ze Sparty odešel – Richard Margolius, jenž mimochodem hrál i v Lubné a zanedlouho mu bude padesát let. Celkem jich přijede asi dvanáct, nebo třináct.

Jak se na zápas těšíte a kdo za Lubnou nastoupí?
Těší se asi každý, kdo fandí Spartě, což si myslím, že těch lidí v okolí je docela dost. Proti Spartě nenastoupí jen současný kádr Baníku, ale i hráči, kteří Lubnou prošli a dnes jim je třeba padesát. Řekl bych, že alespoň dvacet, pětadvacet lidí přijde a zahrají si. Bereme to tedy i jako poděkování bývalým hráčům Baníku Lubná, pro něž bude jistě zážitek zahrát si s takovými hráči. Musím také poděkovat starostovi Lubné Janu Kováčovi, který nám s akcí pomáhá, což se promítlo i do celkového programu.

Na co všechno se tedy příchozí mohou těšit?
Program začíná od 14 hodin, neoficiálně možná i o něco dříve. Doufám, že přijdou i lidé s dětmi, pro které jsou na hřišti připraveny soutěže fotbalového charakteru. Určitě zde bude ukázka hasičské techniky Sboru dobrovolných hasičů v Lubné, minimálně jedno auto budou mít i profesionální hasiči z Rakovníka. Dobrovolníci si mohou některou techniku i sami vyzkoušet. Dále přijedou veteráni z muzea JK Classics v Lužné, vystoupí rovněž i roztleskávačky Power Cheers a zábavná bude jistě soutěž, kdy si fotbalista oblékne hasičskou výzbroj včetně dýchacího přístroje a bude soutěžit s hasičem, který naopak bude ve fotbalové výstroji, v běhu s balonem na délku hřiště tam a zpět. Samotný zápas začne v 16 hodin a bude trvat jako klasické utkání, tedy dvakrát 45 minut.

Kdo bude akcí provázet?
Celou akci bude moderovat Zdeněk Jílek, frontman kapely Veveráci, který je docela vtipný moderátor. Ten bude akcí provázet jak slovem, tak i hudbou.

Bude ještě nějaký pozápasový program?
Určitě bude a pro diváky to bude také dost zajímavé. Po skončení utkání budou Sparťané k dispozici na autogramiádu, takže kdokoliv bude chtít, bude se s nimi moci vyfotit a nechat si něco podepsat. Poté je připraveno i nějaké pohoštění, takže sparťané určitě nebudou pospíchat domů.