„Tehdy jsme ještě neměli vlastní hřiště a svá domácí utkání jsme nejprve hráli dvě sezony v Lubné a poté až do roku 2002 v Šanově. V této době jsme postoupili do okresního přeboru a svépomocí postavili i nové hřiště," vzpomíná předseda FC 05 Zavidov Pavel Šíma, který byl také u založení klubu a první sezonu působil jako hrající trenér. „To bylo v roce 1995 a prvotní iniciativa vzešla o rok dříve z hlavy Jiřího Krause, současného sekretáře klubu. Ten obešel pár lidí v Zavidově a okolí, kteří do toho měli chuť a fotbal hráli, až se vytvořil tým."

Nově vznikající klub však potřeboval finance, které zajistil zejména podnikatel Radek Folda, a tak už nic nebránilo tomu, aby se přihlásil do nejnižší soutěže. Čtvrtou třídu hrál Zavidov pět let a po dvou sezonách, strávených ve třetí třídě, postoupil mezi okresní elitu. To už bylo vybudováno nové hřiště a o tři roky později se dostavěly také kabiny.

„Tehdy byl ten boom obrovský. Najednou se tu sešlo tolik lidí, že se vytvořilo také béčko a pak už se jenom postupovalo. Rezerva do třetí třídy a následně i do okresního přeboru, áčko postoupilo před třemi lety do I. B třídy, kterou senzačně hned vyhrálo. To nikdo z nás nečekal. I. A třída už je ale pro nás strop," prohlásil Pavel Šíma, kterého mrzí, že se v soutěži Zavidovští nepotkávají s žádným týmem z okresu. „Bohužel už třetím rokem nehrajeme žádné derby. Většina mančaftů se nachází v okolí Prahy, nebo za ní. Teď k nám třeba přijely Votice, které jsou od nás 130 kilometrů, ale fanouškům to tolik nevadí a na A třídu chodí, často se jich tu sejde i přes stovku. To je vzhledem k velikosti naší vesnice slušné," naráží Šíma na fakt, že Zavidov je s 312 obyvateli vůbec nejmenší vesnicí v I. A třídě.

Ne vždycky však na Zavidov chodilo tolik lidí.

„Začátky byly krušné, měli jsme jen pár fanoušků a moc lidí nám tehdy nevěřilo. Mysleli si, že za chvíli zase zanikneme. Poté, co se začalo postupovat, se začali nabalovat další. Co teď hrajeme v kraji, lidi to neskutečně táhne, což je pro mě překvapením a jsem z toho nadšený," říká legenda klubu Daniel Devera, který jako hráč působí v Zavidově od jeho založení. „Letos už ale hraji hlavně za béčko. Pouze když kouč áčka Jarda Hamouz potřebuje, tak pomůžu, ale spíš už přecházím do role funkcionáře."

Za dvacet let, co v klubu působí, si už Devera vyslechl spoustu vtipných narážek. „To víte, mám je na denním pořádku. O dvacet let starší, o dvacet kilo těžší a podobně. Navíc nastupuji se dvěma synovci, kluky Krausovými, kteří jsou syny Jirky Krause, jenž Zavidov spoluzaložil. Na hřišti na mě volají strejdo a pak se tomu všichni smějí. Ale doma mi říkají, že budu hrát do té doby, dokud mi neupadnou nohy, tak to asi tak bude."

Poslední utkání Zavidovských v podzimní sezoně se odehrálo za chladného počasí a domácí proti Voticím dodrželi vítěznou tradici, když zatím doma neztratili ani bod. „Už nás za to i napadají, a když tady prohrál naposledy Vestec, tak jeho hráči rozkopali vzteky dveře od kabiny," postěžoval si předseda klubu Pavel Šíma.