Tatran Rakovník – FC Jesenice 5:2 (0:1)

Úvod zápasu patřil zcela jednoznačně domácímu celku, který zkoušel zaskočit Jesenici dlouhými nakopávanými míči. Bohužel stejně jako v předchozím duelu se Sedlčany, tak i nyní nesklízela tato taktika příliš velké ovoce. Naopak to byli hosté, kdo postupem času hru vyrovnal a začal být více nebezpečný. Po necelé půlhodině hry se dostali do první vážnější šance jeseničtí fotbalisté, ale Miroslav Worofka nedokázal dát míči dostatečně silnou razanci. Procházka stačil míč lapit ještě před brankovou čárou. Nutno dodat, že příliš atraktivní fotbal se pro oko diváka nehrál. K vidění byla celá řada nepřesností, zahozených šancí a část ose hra kouskovala pomocí taktických faulů. Ale ani to nezabránilo tomu, aby se Jesenice dostala deset minut před koncem prvního poločasu do vedení. Hostující Kotek využil zaváhání tatranského stopera Vecky. Své sólo na osamoceného Procházku vyřešil brilantně – vyběhnuvšího brankáře obstřelil – 0:1. Tatran nedokázal již v první půli odpovědět.

Začátek druhého dějství byl ve znamení vyrovnání a taky nekázně jesenických hráčů. V padesáté minutě zahrával Tatran Rakovník trestný kop. Exekutor Krejza nedal jesenickému gólmanovi sebemenší šanci na úspěch. Nápil míč přes zeď do šibenice – 1:1. O dvě minuty později musel hostující Šamberger předčasně do sprch. Pomezní rozhodčí mu odmával postavení mimo hru, což se mu evidentně nelíbilo a byl za nesportovní chování vyloučen. To ale hostujícímu celku zřejmě nevadilo a dostal se zpět do vedení, ale i do dalšího oslabení. M. Worofka si naběhl na centr, jeho střela byla ale zblokována Benešem přesně do opačného místa, než se nacházel domácí brankář Procházka – 1:2. Jeseničtí ale opět ukázali, stejně jako několikrát v minulé sezoně, svoji nedisciplinovanost. Hostující Kotek při radosti ze vstřelené branky proběhl kolem rozhodčí a zřejmě mu na jeho adresu řekl. Rozhodčí neváhal a ukázal i Kotkovi červenou kartu. Tato událost se stala zlomovým momentem v tomto derby. Od této chvíle to byli pouze domácí, kdo útočil. V 60. minutě utkání vysunul T. Kapoun Čermáka a byla z toho vyrovnávací branka – 2:2. O dalších pět minut později se ujmul Tatran vedení. Na přetažený centr si naběhl Beneš a odčinil vlastní branku 3:2. O deset minut poslal centr do jesenického pokutového území Urik a útočník Poula poslal míč do sítě nezvykle hlavou – 4:2. Definitivní podobu výsledku dal T. Kapoun, jenž při svém uniku pohotově přehodil jesenického gólmana – 5:2.

Mohli jsme v úvodním tlaku vstřelit branku. Místo toho jsme inkasovali. Na góly se strašně nadřeme. Po vyloučení dvou jesenických hráčů bylo jen otázkou času, než to tam začne padat,“ ohlédl se po utkání trenér Tatranu Rakovník Milan Staněk.

Tn. Rakovník: Procházka – Vecka – Kratochvíl, V. Beneš, Krejza (62. M. Kapoun) – M. Urik, Hůla, T. Kapoun, Čermák – Polášek (71. Poula), Eck (87. Brož)

„Svoji nedisciplinavostí jsme si zápas prohráli. Měli jsme uhrát minimálně bod. Po druhém vyloučení nemá cenu dále něco komentovat. Přestali jsme hrát fotbat,“ poohlédl se po sobotním prohraném derby jesenický kouč Antonín Setnička.

FC Jesenice: Bajer – M. Beránek – Mar. Worofka, J. Urik, Z. Balý – J. John (60. Wittmann), Otcovský, Gregor (85. Pátek), Šamberger – Mir. Worofka (75. L. Balý), Kotek