Po vyrovnávacím gólu Dolhého jste se na chvíli ocitli na prvním místě, které vám hned vzápětí sebral Pokorný. Nemrzí vás to?
Určitě nemrzí. Já jsem tomu ani po tom vyrovnávacím gólu nevěřil a tušil jsem, že se něco stane. Před začátkem jara jsem říkal, že by bylo pěkné se umístit na bedně a to se povedlo. To, že jsme nakonec měli v posledním kole šanci na prvenství, jsem vůbec nečekal. Obzvlášť při naší tréninkové morálce, která byla opravdu bídná. Za druhé místo jsme rádi a Lužné postup přeji.

Takže o něco více trénovat, mohly vám na krku cinkat zlaté medaile…
To určitě mohly. Třeba takový Kuba Číhař netrénuje vůbec. Na tuto soutěž mu to ještě pár let stačí, ale jsou hráči, na kterých je to hrozně znát. Viz Standa Rous, který je pro nás klíčový hráč, ale prakticky netrénuje a také se to na něm projevuje. K tomu nám chyběl pár zápasů gólman, takže musel chytat hráč z pole, což se na výsledcích také projevilo.


Titul získala Lužná. Myslíte si, že může v I. B třídě uspět?
S tímto kádrem určitě ne. Podle mě měly Hředle lepší kádr než Lužná, ale neuspěly. Potřebovala by minimálně o dva, tři hráč posílit, ale to oni podle mě ví.


Překvapilo vás, že zatímco Lužná se vynikajícími jarními výkony probojovala až do čela, Městečko promarnilo desetibodový náskok a skončilo až páté?
Tam je hrozně znát, když jim chybí klíčový hráč, jako třeba Péťa Šnídl, který pár zápasu chyběl kvůli červené. Kluci už také nabírají léta, navíc nabírají i kilogramy takže nemůžou hrát pořád špičku. Já to vidím i u nás. My to máme proložené mladíky Rousem a mladým Kochem, kteří to tam oběhají. Také bychom nemohli hrát jenom s jedenácti dědky.

Na jaře jste přejeli téměř všechny soupeře. Jaký zápas byl váš nejpovedenější?
Já jsem u všech zápasu nebyl, ale teď v předposledním kole jsem měl strach ze Zavidova, na který to vůbec neumíme. Nakonec jsme je přejeli v pohodě 6:0.


Již jste zmiňoval peripetie kolem gólmana, příchod Šímy vám tedy výrazně pomohl…
Určitě, dobrý gólman je základ. Máme dva dobré gólmany, Petra Procházku a Petra Šímu. Ten na tom není dobře s očima, takže se spoléháme hlavně na Šímu. Dovolím si tvrdit, že je to jeden z nejlepších gólmanů na Rakovnicku. Vyrovná se mu Radek Zach z Tatranu, možná ještě Petr Kabele.

Je někdo další, koho byste chtěl pochválit?
Vyzdvihnout musím především Vaška Ecka, protože na to, kolik mu je, to odkopal na vysoké úrovni. Samozřejmě musím vyzdvihnout i Kubu Číhaře, jehož tréninková morálka je sice nulová, ale přesto nastřílel polovičku našich branek, a to jsme jich dali nejvíce v soutěži.

Vloni se vsázel, že dá 45 branek a sázku splnil. Měl podobnou sázku také letos?
No říkal, že dá padesát, takže tuto sázku nevyhrál, ale podle mě jich mohl dát klidně sedmdesát. Je to živočich, lepší už to u něj nebude. Je pořád mladý, takže mu to stačí i bez tréninků a je znát, že hrával ČFL. Má perfektní start na balon, výbornou střelu i odhad, akorát nemá hlavu. Tou góly nedává, ale jinak spoustu branek vstřelil i díky spoluhráčům. Martin Kokšál, nebo Robert Kolář mu balon naservírují, mají výborné periferní vidění a je na nich rovněž znát, že hráli vyšší soutěže. Na druhou stranu se Kuba nevrací a mančaft to za něj musí oddřít.

Jaké hlásíte změny v kádru?
Bohužel odejde zrovna jeden z našich mladíků Tomáš Koch, který jde do Příbrami. Skončil i jeho táta Béda, který se vydal opět na trenérskou dráhu. Radim Topinka jde do Olešné.

Jednáte i o příchodech?
Něco máme rozděláno, ale zatím nechci nic prozrazovat. My jsme se rozhodovali o tom, zda budeme vůbec pokračovat, protože Zdena Křováček chtěl skončit úplně. Nakonec jsme se rozhodli, že by to byla škoda, když už jsme to dopracovali na nejvyšší soutěž v okrese, takže od příští sezony to vezme pod svá křídla náš gólman Petr Šíma.