Po podzimní části se jako obhájci okresního titulu nacházíte na čtvrtém místě. Jste s tímto stavem spokojen?
V žádném případě nejsem. Jsme na čtvrtém místě, ale rozhodně máme na víc.

Očekával jste těžší sezonu, než tu loňskou?
Určitě jsem to čekal, protože vždycky po postupu bývá euforie a výsledky jsou dobré. Pak přijde druhá sezona a tým se dostane do útlumu. To se projevilo i u nás a bylo to jak přístupem hráčů, tak celkovým pojetím hry.

Navíc si na vás týmy dávají větší pozor…
To také. Je to znát, že Olympie je brána jako určitý pojem na okrese, hrají zde fotbalisté, kteří něco kopali a každý nás vyloženě chtěl co nejvíce potrápit a znepříjemnit nám to. Jak jsem již jednou řekl, je to jako u Sparty v první lize.

Jak se na výsledcích projevila ztráta brankáře Petra Šímy?
Ztráta to byla velká, protože gólman je opravdu dobrý. Bohužel skončil a do branky musel Béďa Koch s tím, že tři zápasy odchytal hráč v poli Martin Němec. Tento fakt je znát na inkasovaných gólech, kterých jsme dostali 33, čímž jsme čtvrtí nejhorší v celé soutěži. Navíc nehrál pět nebo šest zápasů na pozici stopera Martin Havel, který se zranil. Druhým stoperem je Vašek Eck, kterému je přes padesát a Martin to tam za něj odlítá, jenže nyní jsme ho neměli kým nahradit.

Už jste na tyto posty někoho přivedli?
Do obrany měl přijít Pavel Kollár z Kněževsi, ale nakonec to asi nedopadne. Na post gólmana přijde Petr Procházka z Tatranu Rakovník, ale nebude moci chytat první čtyři zápasy, protože půjde na nějaký lékařský zákrok, takže to budeme muset zase nějak řešit a je to otevřené.

V podzimní části jste měli výborný vstup do soutěže, kdy jste vyhráli v Lužné, deklasovali Senomaty a zvítězili v Kolešovicích, ale pak jste se trochu zadrhli…
To přišla těžká facka od Lán, které byly poslední bez bodu a u nás vyhrály 3:1. Měli jsme jim dát deset gólů, šance na to byly, místo toho jsme prohráli.

Byl to váš nejhorší zápas?
Určitě byl. Sice se k tomu přibližovaly i další zápasy, jako třeba debakl v Zavidově. Ten byl ale mnohem fotbalovější. Když už ale u nás Lány vyhrály, těm jsem to alespoň i přál, protože kluci jsou to fakt dobří, měl jsem je rád už když jsem pískal a tato prohra mě tedy tolik nebolela. Lány naopak nakopla, od té doby udělaly pár bodů. Tragický byl zápas v Mutějovicích, kde ale chytal Martin Němec.

Když jste zmínil prohru s Lány, tehdy vám chyběl kanonýr Jakub Číhař…
Je možné že kdyby nastoupil, tak dá sám třeba pět gólů, takže by to asi vypadalo jinak. On je sice nejlepší střelec soutěže, ale je také jediný hráč z mančaftu, který vůbec nechodí na tréninky. Zatím mu to stačí, je mu kolem třiceti, ale jak dlouho ještě bude, to je otázka.

Jinak ale můžete být s jeho gólovým příspěvkem spokojen…
S jeho gólovou potencí jsem spokojen, i když on třeba čtyři góly dá a další čtyři tutovky zahodí, ale to tak u takových fotbalisté bývá. Já to znám, protože na jeho pozici jsem také hrál a počet vstřelených gólů je slušný, ale ta jeho tréninková morálka mě štve.

Jak to vůbec je s celkovou tréninkovou morálkou?
Abych řekl pravdu, není zrovna valná. To se projevuje i v zimě. Předtím když se postoupilo, tak byla vitalita kluků úplně jiná. Sice se to teď malinko zlepšilo a někdy i těch deset kluků chodí, ale pořád je to nic moc. Tento problém má ale více týmů.

Byl někdo z týmů, který vás na podzim vyloženě herně přehrál? Třeba Městečko?
Tam se nám asi v 10. minutě zranil Martin Havel a Béďovi Kochovi duel také moc nevyšel, i když v jiných zápasech nás zase podržel a klobou dolů před jeho výkony v téměř padesáti letech. Takže jsme tam dostali čtyři góly a poté co odešel Havel nás Městečko přehrávalo, ale bylo to zapříčiněno hlavně jeho odchodem. Že by ale byl v soutěži mančaft, který by nás vyloženě herně přehrál, to neexistuje.

Jaký zápas se vám nejvíce povedl?
Co se týče fotbalovosti, byl dobrý duel v Kněževsi, i když jsme tam nakonec na penalty prohráli, ale oba týmy předvedly výborný výkon.

Specifické na vašem týmu je, že ač vyhráváte o pět gólů, pořád na sebe na hřišti křičíte. Partu máte jinak dobrou?
Tohle je v Olympii vrozené, tam chce každý vyhrát. To je vidět i na tréninku, které vede Martin Kokšál, jak nám všem dává zabrat včetně mě, kterému je šedesát, ale já to beru, protože vím, že to děla proto, že chce vyhrát. Jinak ale máme partu dobrou.

Je někdo, koho byste chtěl za podzimní výkony pochválit nebo naopak někdo, kdo by měl přidat?
No, musím říci, že hodně ze svých výkonů slevil Standa Rous. Jeho výkony nebyly takové, jaké bych si představoval. Nejsem spokojen ani s přístupem Roberta Koláře, je to náš klíčový hráč, který ale vůbec netrénuje a je to na něm hrozně znát. Hodně klíčový je pro nás Havel, který když chybí, padá výkon celého týmu.

Kdy vám začala zimní příprava?
Začali jsme někdy před třemi týdny. Ve čtvrtek jsme odjeli na soustředění do Doubic ve Hřensku. My jsme zde byli už vloni, je tu hezky a máme i tělocvičnu. Až se vrátíme, odehrajeme přípravný duel se Lhotou B.

Váš tým je věkově nejstarší v soutěži. Budete chtít přivést i nějaké mladší hráče?
Myslíte kolem čtyřiceti? (s úsměvem). Zatím žádný takový přestup dělat nebudeme, za nikoho peníze dávat nechceme, protože nahrané body máme, takže si myslím, že nespadneme. Samozřejmě z dlouhodobějšího hlediska je potřeba kádr omladit, hrát donekonečna se stejný lidmi, to nejde.

Takže na obhajobu titulu nemyslíte?
Na Městečko je ztráta opravdu velká a stáhnout ji podle mě ani nejde. Ale chtěli bychom se alespoň umístit na bedně. Bude to ale těžké, chce to zlepšit přístup a aby všechno do sebe zapadalo.

Koho považujete za největšího konkurenta v boji o medailové umístění?
Titul asi vybojuje Městečko, protože ten mančaft mají opravdu dobrý a oproti nám je o něco mladší a na okrese jim to na vedení pořád stačí. Největší konkurent bude Kněževes a ani Lužná nemá špatné mužstvo a na podzim mne velmi mile překvapila. S těmito dvěma týmy se asi budeme prát o medailové příčky.

Koho naopak tipujete na sestup?
Asi Janov, který na okresní přebor nemá kádr. Když je nějaký kluk solidní, hned jim ho vyfouknou Hředle, které jsou hned vedle. Budou to mít opravdu těžké.

S kolika body byste byl na jaře spokojen?
Máme 24, kdybychom jich na konci měli 50, byl bych spokojen a třeba by to na bednu stačilo.

Jinak vás trénování ještě baví?
Baví mě to pořád. S kluky se znám léta, parta je tam dobrá a já už nějaké hádky ani nevnímám a to k tomu patří. Já se ani neberu jako trenér, ale spíš jako kouč, protože tréninky většinou dělá Martin Kokšál, já jsem totiž pořád pryč. Já hlavně koučuji zápasy podobně jako v Anglii, kde kouč moc netrénuje, neboť na to má lidi. Takže jsem takový Arsene Wenger v menším. (s úsměvem).