Fotbalové okresní přebory odložily dresy a chystají se k zimnímu spánku. Někde se bude spát klidněji, jinde se budou probouzet ze sna. To podle toho, jak kde byla úspěšná první půlka sezony.


Sokol Branov A – Sokol Sýkořice 10:0 (5:0)
Kdo ale viděl hrát hosty na začátku sezony, asi při sledování tohoto utkání nevěřil svým očím. Sýkořičtí jakoby nechtěli domácím překážet a nechávali jejich hroty v klidu pracovat u své brankové čáry. Vše načal v 15. minutě T. Dubský, který gólmana prostřelil z bezprostřední blízkosti. Za deset minut jeho příkladu následoval po závaru Zmrzlý a oba hráči se u gólovek vystřídali do poločasu ještě jednou pátý zásah patřil hattrickové střele T. Dubského. Několik šancí na noze měl i Kruba, ale prostě mu nebylo přáno, neúspěšně brankáře provokoval střelami i kapitán Varyš a potlesk si za mazácký oblouček, leč do břevna, vysloužil Štiller.

Po přestávce se dlouhé minuty nic nedělo. Aktivní Hejda si několika ranami z dálky ladil mušku, až se nakonec přece jen trefil – 6:0. To odstartovalo branovské finále. Další gól přidal T. Dubský, poté, co udělali obránci volnou uličku před brankou pro Varyše, změnil se stav na 8:0, ke slovu se dostal také Došek a finálovku zařídil Štiller. Hosté sice ke konci připravili domácímu gólmanu Zd. Dubskému také možnost sáhnout si na balon a dokonce rozezvonili pravou tyč, ale nula na jejich účtu už zůstala.


Sokol Pustověty - SK Pavlíkov B 1:3 (1:1)
Naopak o pořadí na konci tabulky bojovali v Pustovětech, kde na svém hřišti přivítali rezervu Pavlíkova. Počasí fotbalu moc nepřálo, utkání se hrálo za dosti silného větru a deště. Otěže zápasu ihned převzali hosté, a také udávali tempo hry. Prvních dvacet minut nepustili domácího soupeře z jejich poloviny. Ti tak sázeli na brejky a to se jim málem vyplatilo v pětadvacáté minutě, kdy Pavlíkovští faulovali před vlastním pokutovým územím, a nabídli tak Pustovětům přímý kop. Ten naštěstí pro hosty skončil na spojnici břevna a tyče. První branka zápasu padla po půl hodině hry, kdy Lukáš Opat svou dravostí obral domácího obránce o míč a svoje sólo proměnil střelou k tyči - 0:1. Domácí vyrovnali o osm minut později šťastnou náhodou. Polcar nešťastně přihrál míč k nohám domácímu hráči, jenž krásným centrem našel svého spoluhráče a ten nedal Konopáskovi šanci 1:1.

Do druhého dějství vstoupily lépe Pustověty, ale branky střílel Pavlíkov. Nejprve chybu domácí obrany potrestal Fidler 1:2. Pustověty mohly za tři minuty srovnat, ale obránce Dvořák byl proti. Přečetl úmysl domácího útočníka, který přehodil brankáře Konopáska a z brankové čáry vykopl míč zpět do hřiště. V 72. minutě přidala rezerva Pavlíkova pojistku. Bauer střílel z vápna, brankář střelu vyrázil před sebe, a tentýž hráč Pavlíkova ji dorazil za záda brankáře 1:3. V 82. minutě byl hodně přísně vyloučen pavlíkovský Beneš, když mu rozhodčí Foršt s nápovědou domácí lavičky udělil červenou kartu. Zbytek zápasu se odehrával ve středu hřiště a na výsledku už nic nezměnil.