Motorlet Praha – Nové Strašecí 0:1 (0:0)

Krásné počasí a dva ambiciózní celky – to slibovalo pěkný fotbal. Až na to, že diváci viděli pouze jeden gól, se to naplnilo. Před utkáním měli hosté k pražskému celku na páté pozici respekt. Od úvodních minut domácí běhali a byli nepříjemní.

„Očekávání se naplnilo, ze zápasu jsme měli trochu obavy i respekt. Chtěl jsem, aby se hráči drželi taktických pokynů, které nakonec přinesly ovoce a díky píli celé jedenáctky, potažmo dvanáctky, jsme nakonec vyhráli," řekl úvodem svého hodnocení spokojený trenér Václav Eck.

I když se duel jevil jako remízový, v závěru zápasu Strašečtí prokázali větší touhu po vítězství a díky trochu šťastnému gólu nakonec odjížděli s úsměvy na tvářích.

V 73. minutě kopal kapitán Ducár přímý volný kop, který sice netrefil ideálně, ale míč prošel pod zdí a zapadl k přední tyči – 0:1. I za tohoto stavu měli hosté další čtyři šance a větší chuť ke hře, ale skóre se už nezměnilo. A tak Strašecí může do středeční dohrávky vkročit opět s dobrou náladou a odhodláním i nadále bodovat.

„Takový průběh a dodržení nastolené taktiky jsem ani neočekával. Výkon všech hráčů musím pochválit, jsem samozřejmě spokojený. Radost mám i z důrazu, nasazení a bojovnosti, kterou jsme do zápasu vmísili. Důležité je, abychom u takového stylu zůstali, to si přeji," dodal kouč Eck.

Na dohrávku Nového Strašecí proti Lovosicím, které jsou v tabulce divizní skupiny B na druhém místě, se můžete těšit už pozítří, ve středu, a to od 17 hodin na stadionu ve Strašecí.

Strašecí: Kut – Hartman, Bodeček, Obermajer, Palko – Hájek, Duchoň, Abraham, Vašák (78. Mžourek) – Ducár, Bukač.