Z Tatranu Rakovník odešel Zdeněk Pichner, kterého nahradil bývalý český reprezentant, několikanásobný ligový šampion a účastník prestižní Ligy Mistrů Martin Frýdek.

„V první řadě bych rád touto cestou poděkoval Zdeňku Pichnerovi za dobře odvedenou práci v loňské sezoně. Když jsme se před rokem domlouvali na působení u mužstva, tak naše dohoda byla na jednu sezonu a poté se uvidí. Rozhodně Zdeněk u nás neskončil z nějakých výkonnostních nebo jiných důvodů. Už rok uvažujeme o tom, že chceme dát mužstvu nový impuls a hlavně trenéra, který nemá vazby na Rakovnicko a ani na náš klub, aby toho někteří hráči nezneužívali. Proto, když přišla možnost oslovit a domluvit se s Martinem Frýdkem, jsme toho využili. Čas ukáže, zda to bylo správné rozhodnutí, ale v tuto chvíli jsem přesvědčen, že to správné rozhodnutí je. Zdeňka bychom se ale neradi zbavovali a jednáme s ním o možném dalším působení v Tatranu," prozradil předseda klubu Jiří Froněk na klubových webových stránkách.

Martin Frýdek bude zastávat funkci hlavního trenéra, jeho asistenty budou Pavel Mareš (bývalý reprezentant, mistr ligy a účastník Ligy Mistrů), Štefan Lesniak a Čestmír Kopřiva, který bude mít na starosti hlavně přípravu brankářů.

Další novinka, která se zrodila ve středu odpoledne, bude mnohem masivnější. Tatran Rakovník si poprvé ve své existenci zahraje v soutěžích dospělých divizi. Před deseti lety si toto vyzkoušeli starší a mladší dorostenci, kteří vydrželi v divizi tři roky.

Tatran chce vyhovět i divákům, a proto se vedení rozhodlo pro hrací den v sobotu s výkopem ve 14 hodin.

Druhá změna se táká Nového Strašecí, odkud odchází Václav Eck. Stejně jako před několika lety ho vystřídal na Tatraně Rakovník Libor Šíma, tak i v tomto případě přijde Libor do Strašecí. Divizní celek, který na jaře opravdu exeloval, přestoupil do skupiny A. O podrobnostech nás bude informovat během příštích dní asistent trenéra a kapitán Ján Ducár.