Příprava tohoto týmu byla zahájena 4. ledna a v těchto dnech se hráči soustředí na nabírání kondice, proto je čeká utkání až koncem ledna.

Nové Strašecí svůj první zápas odehrálo minulou sobotu se Štěchovicemi a SKR se na svoji premiéru chystá v nadcházejícím víkendu na Bohemce. Trenér Tatranu Václav Eck prozradil, že zatím žádné posily v týmu nejsou.

Naopak se bude muset příprava obejít bez útočníka Tomáše Kapouna, který podstoupí operaci třísel a bude zhruba měsíc v odpočinku. Po operaci je také Martin Havel, který už se ale do tréninkových jednotek zapojuje. S kolenem stále laboruje Michal Čermák, ale jeho zdravotní stav by měl být dobrý.

„Ještě že se už dal dohromady alespoň Víťa Melichar, dodává trenér Eck. Tréninkové jednotky jsou zatím pro nabrání kondice dostatečné, družstvo využívá dvakrát v týdnu umělku na sokolovně a páteční dny věnuje boxerským tréninkům pod vedením pánů Dudy a Kubičky.

„O víkendech pak ještě chodíme do lesa, kde využíváme terén k běhání a také docházíme do Cafexu, kde u Lukáše Beneše kombinujeme trénink s rehabilitací. Posilujeme a využíváme tamní rotopedy a stroje, poté hráči odpočívají ve vířivce,“ vysvětluje chod tréninků Václav Eck.

K přípravě jistě patří také soustředění, které Tatran absolvuje od 9. února v Jesenici na chatě Ireně.

Konec ledna a celý únor je protkán řadou přípravných utkání. To nejzajímavější mělo přijít již 8. ledna na novém umělém povrchu v areálu Tatranu, kam byla pozvána Viktoria Plzeň (gambrinus liga), ale utkání muselo být zrušeno.

Kromě zahajovacího zápasu na Julisce s Duklou Praha B, můžete vidět Tatran doma 30. ledna s Přední Kopaninou od 14 hodin. Dále pak 6. února na Aritmě, 19. února v Kladně s ligovými dorostenci a druhý den doma přivítá Tuchlovice. Následovat by měly další tři zápasy.